Skype ja mobiiltelefonid

Skype

Kuigi mõniaeg tagasi kirjutasin ma Skypest tavalistele mobiiltelefonidele, siis paari sõnaga võtan kokku praegu programmi nagu mks selle ettepaneku ka tegi kommentaaris. Ühtlasi vabandan ka kõigi lugejate ees eksitava informatsiooni eest. Nimelt oli mul tükkmaad tegemist see ülesse leida Skype lehelt (Skype.ee ja Skype.com lehelt seda linki ei leia ka praegu) ning ühtegi pressiteadet mina tol hetkel ka ei leidnud, pidades ekslikult infot seni veel avalikustamata olevat.

Tegemist on siiski pisikese ja lihtsa programmiga millega saab juttu ajada teiste Skype kontaktidega. Kogu kasutajaliides lõhnab mitu kilomeetirt Skype järgi (Kontaktidelist ja vestlemisaken – kellele meeldib, kellele mitte). Kahjuks on helistamine lahendatud topelthelistamise põhimõttel (Kuid muudmoodi kahjuks vist ei saakski). Sina helistad kontaktile ning Skype helistab sinu mobiiltelefonile ning kusagil eemal need kõned ühendatakse omavahel. Igaljuhul tuleb odavam ise helistada kui seda teenust kasutada eestimaal, samas muudes maades kus hinnad soodsamad võib see isegi kasulikuks osutuda. Kui vajad kaasas kantavat klienti siis praegune Skype on kunagise EQO kloon (mis tegi oma tööd väga hästi). Ehk toob tulevik midagi põnevamat.

Järgmisena vaataks aga Skype ja HTC Touch (Kirjutan sellest telefonist ülevaate pisut hiljem) telefoni kooslust. Programm on kõvasti asisem (Ka siin lõhnab kasutajaliides Skype järgi kuid millegipärast on jäetud alumised sakid üldisest Skype ümargusest GUI*’st ilma milelst mul kahju on), kuid siiskil on tagasilööke. Kasutan vanemat HTC Touch mudelit kus pole vahemälu kahekordistatud. Kõnedega on tuuga (Kõnekvaliteet alla igasugust arvestust). Võtsin kätte ja ülekellasin oma 201 Mhz protsessori 260 Mhz peale mida kuulsin mina väga korralikult teisi inimesi, paraku kuuldi mind läbi kraginate ja viitega. Kasutasin kiiret WiFi ühendust seega vaevalt see interneti süü on. Üldse panin tähele et Skype on väga mäluahne programm haarates enda alla ilma silmi pilgutamattagi paar mega ka tühisema vestluse peale. Imelik.

Lisaks veel, et kasutan Skype igapäevaselt helistamiseks lauatelefonidele arvutist, ning selles osas pole mul Skypele midagi ette heita. Küll aga lisati alles hiljuti Maci versioonidele kontaktide grupeerimine (Ning poisid, seda maailmaimet ei ole Skype tavaversioonis veel näha, vaid Beta versioonis) ning vestlusaken ei kutsu vestlema, pigem hädapärased laused poetama. Ning ega pole ma leidnud ka eriti inimesi kes Skype kauem kasutaksid kui paar päeva ja peale seda Windows Live Messengerile tagasi kolivad. Ootaks veel paar aastat, ehk läheb Skype paremaks? Käesolev on muidugi minu arvamus asjast.

* GUI – Graafiline kasutajaliides

4 thoughts on “Skype ja mobiiltelefonid”

 1. täitsa asjalik jutt (y)

  njaa, eks ta mälukasutus ei ole just kiita nutitelefonidel…

  aga oled sa kindel, et sa kasutad ikka 2.7.0.257 (ehk kõige uuemat “tavaversiooni”), mitte ei ole veel 2.7.0.195 beeta peal…

  viimase lõigu kohta ei saa väga palju rohkemat kommenteerida…

 2. [quote post=”226″]aga oled sa kindel, et sa kasutad ikka 2.7.0.257 (ehk kõige uuemat “tavaversiooni”), mitte ei ole veel 2.7.0.195 beeta peal… [/quote]

  Just, kõige uuem “Tavaversioon”. Loobusin ammu juba Skype betade kasutamisest ning ei kuulu pikka aega juba Beta siseringi ning kasutan healjuhul avalikke Skype betasid.

 3. .257’s on ju grupeerimine täitsa olemas, paranda mind, kui ma väga mööda panen (ei usu siiski väga)

 4. mks, tõsi ta on, kuid enneseda (kui me just mitte avalikusele mõeldud betasid ei vaata) polnud Maci versioonil sellest haisugi. Ning noh, ärme unusta et grupeerimine oli juba MSN Messengeri ajal olemas 😀

Kommenteerimine on suletud.