Skype Eesti juhiks saab Tiit Paananen

Microsofti divisjon Skype avalikustas täna, et 1. aprillil asub ettevõtte Eesti organisatsiooni Skype Technologies OÜ juhiks ettevõtte pikaajaline tarkvara testimise meeskonna juht Tiit Paananen (37). Paananeni ülesandeks saab Eesti kontori igapäevane juhtimine. Lisaks vastutab ta ka Skype’i inseneride meeskonna personaliarenduse ja tehnilise koolituse eest üle maailma.

Tiit Paananeni sõnul on tema ülesandeks pakkuda parimat töökeskkonda Skype’i tarkvarainseneridele ning muuta Skype Eesti veelgi atraktiivsemaks talentidele nii Eestis kui kogu maailmas. “Üks põhjustest, miks omal ajal Skype’iga liitusin, olid targad inimesed, kes siin juba töötasid. See on endiselt suur osa minu motivatsioonist ka täna ja nüüd on mul võimalik veelgi enam aidata kaasa, et see oleks nii kõigi jaoks ka tulevikus,” lisas Paananen.

Skype Eesti senine tegevjuht Sten Tamkivi võtab aastase õppepuhkuse, asudes õppima Stanfordi ülikooli ärikooli magistriprogrammi Californias, Ameerika Ühendriikides. Tema haridustee jätkamist toetab Skype osana pidevatest investeeringutest oma võtmeisikute arendamisse. Õpingutele pühendumiseks loobub Sten oma teistest ametikohustustest nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil, kuid jääb edasi Skype’i töötajaks.

“Skype on juba oma loomise hetkest alates pööraselt kasvanud ja kiiresti muutunud. Mul on põhjust uskuda, et see jätkub nõnda veel pikki aastaid, sest meil on selleks parimad inimesed ,” ütles Skype’i Eesti haru seitse aastat juhtinud Sten Tamkivi. “Usun, et teatepulga edasiandmine Tiidule saab olema sujuv ja nii meie praegused kui juurde palgatavad Eesti töötajad ja Skype tervikuna vaid võidavad tema värsketest ideedest ja pühendumusest.”

Tiit Paananen liitus Skype’iga aastal 2005, mil asus juhtima Skype tarkvaraarenduse testimise meeskonda, kasvatades selle aastate jooksul mõnest töötajast Eestis enam kui sajani üle maailma. Tiit on sündinud ja kasvanud Eestis ja õppinud Tampere Tehnoloogiaülikoolis. Varem on Tiit töötanud tehnoloogiafirmades DNS Finland ja Helmes ning juhtinud Hansapanga Elukindlustuse IT-d ning Hansapanga IT tugiteenuseid.

Sten Tamkivi on olnud Skype Eesti juht aastast 2005. Lisaks rahvusvahelisele tegevusele ettevõtte sees on Sten olnud aktiivne osaline Eesti tehnoloogiasektori arengut saatvas ühiskondlikus diskussioonis, mis puudutab tarkade töökohtade loomise soodustamist, reaalainete ja arvutiteaduste hariduse edendamist, välistalentide meelitamist Eestisse ja ühiskonna suuremat avatust ja tolerantsi. Sten on ka President Toomas Hendrik Ilvese nõunik, juhib Eesti IT Akadeemia juhtkomiteed, kuulub IT ja Telekomifirmade Liidu juhatusse ja mitmetesse nõukogudesse.

Skype Technologies OÜ on 400 töötaja ja mitmekümne vaba töökohaga Eesti üks suurimaid tarkvaraarendusfirmasid ja Eesti suurim IT-teenuste eksportöör, mis kuulub 2003. aastal asutatud internetisuhtlusfirma Skype kontserni. Alates 2011. aasta oktoobrist on Skype Microsofti divisjon.

Via Skype Eesti Keeles