LG esitles maailma esimest hääl- ja videokõnede konversiooni LTE võrgus

LG esitles Barcelonas toimuval Mobile World Congressil maailma esimest voice-to-video ehk hääl- ja videokõnede konversiooni üle 4G LTE võrgu. LG patenteeritud tehnoloogia võimaldab kasutada kordamööda kõrgkvaliteetset hääl- ja kõrgresolutsioonilist videotelefoni režiimi käimasoleva telefonikõne jooksul. Ühtlasi esitleti ka reaalajas videojagamise teenust LTE võrgus.

„LG jätkab LTE tehnoloogia arendamist ning tutvustab jätkuvalt uudseid lahendusi, millest võidavad eelkõige kasutajad,“ teatas LG Electronics Mobile Communications Company president ja tegevjuht Dr. Jong-seok Park. „LTE valdkond areneb valguskiirusel ning meie hääl- ja videokõnede konversiooni tehnoloogia on täna parimal positsioonil pakkumaks sobivaid valdkonnapõhiseid lahendusi.“

Eelmise aasta Mobile World Congressil esitles LG edukalt Voice over LTE (VoLTE) ehk LTE häälkõnede tehnoloogiat ja videokõnesid. Enne LTE tehnoloogiat ei olnud kõrgresolutsioonilised videokõned nutitelefonides võimalikud, kuna 3G võrgud ei suuda nii suurt andmemahtu edastada.