Digilevi valitsuskomisjon avas venekeelse veebilehe

Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjon avas venekeelse veebilehe aadressil www.digilevi.ee, mis selgitab  lihtsas keeles digilevi puudutavaid küsimusi. Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Pihel sõnul annab veebileht lihtsas keeles ülevaate digilevist ning digitelevisioonile üleminekust. „Digilevi seireuuringud näitavad, et tavaantenni kaudu vaatab vana analoogtelevisiooni veel vaid 5000 mitte-eestlast,“ selgitas Pihel. „Kuigi valdav enamus mitte-eestlasi on juba liitunud mõne kaabel- või satelliit-tv  teenusepakkujaga ning neid digilevile üleminek otseselt ei puuduta, on vajadus korrektse ja tasakaalustatud venekeelse info järele kasvanud. Mitme teenusepakkuja agressiivsed ning kohati ka ebatäpsed müügikampaaniad on sageli tekitanud segadust traditsioonilist kaabeltelevisiooni vaatavates kodudes, kus samuti kardetakse telepildi kadumist pärast 1. juulit 2010. Soovitan kõigil peredel enne uue liitumislepingu sõlmimist kontrollida veebilehelt www.digilevi.ee või digilevi abitelefonilt 17101, kas neil tuleb seoses Eesti üleminekuga digilevile midagi ette võtta või mitte.“

Vähem kui viie kuu pärast alates 2010. aasta 1. juulist lõpeb analoogtelevisiooni edastamine õhu kaudu ning Eesti läheb täielikult üle digilevile. Selleks hetkeks peavad kõik need kodud, kus võetakse telepilti vastu tavaantenniga, soetama digiboksi või digiteleri. Eesti telekanalite digitaalseks vastuvõtuks sobivad seadmed on varustatud Digilevi märkidega, et neid oleks kauplustes lihtne üles leida. Kui müüdaval seadmel see märk puudub, ei pruugi see Eesti telekanalite digitaalseks vastuvõtuks sobida.

Tasuta Eesti telekanalite vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga, seda tuleb teha vaid juhul, kui soovitakse lisaks vaadata ka rahvusvahelisi ja kodumaiseid tasulisi kanaleid. Alternatiivina võib soovija liituda ka mõne tasulise kaabel- või satelliittelevisiooni teenusega. Tasuliste teenusepakkujatega liitunud televaatajaid Eesti üleminek digilevile tehnilises mõttes ei puuduta.

Digilevi on tavaantenniga vaadatav digitaalne televisioon. Digilevis on kõikjal üle Eesti territooriumi nähtavad nii tasuta leviga üleriigilised telekanalid kui ka tasulised kodumaised ja rahvusvahelised teleprogrammid, mida seni ainult kaabeltelevisiooni või satelliit-tv vahendusel vaadata sai. Digitaaltelevisiooni iseloomustab senisest palju suurem telekanalite hulk, oluliselt parem pildi- ja helikvaliteet, elektrooniline saatekava ühe nupulevajutusega otse teleriekraanil, erinevates keeltes heli ja subtiitrite valik ja muud uued lisavõimalused. Kui analoogformaadis on eetris kolm kodumaist telekanalit, siis digilevis on tasuta nähtavad ühtekokku 5 Eesti telekanalit: ETV, ETV2, Kanal 2, TV3 ja Kanal 11.