Skype’i videokõned nüüd ka iPhone’s

Kui mõni aeg tagasi avas Skype lehe “I wish I could be there” siis nii mõnigi inimene spekuleeris Skype videokõnede tuleku kohta mobiiltelefonidesse. Täna on valmis saanud esimene versioon sellest iPhone jaoks. Millal Android täpselt selle uuenduse saab pole teada. Ka pole teada Skype plaanidest Windows Phone 7 jaoks. Kuigi antud videokõned töötavad suhteliselt hästi juhul kui sul on WiFi ühendus või kiire 3G (üle 1mbit) siis pildikvaliteet pole eriti kiita. Lisaks veel on oluline märkida, et hea oleks kui sul laadija kaasas on, sest telefon ei lähe sellega mitte ainult kuumaks vaid ka aku tühjeneb suhteliselt maagilise kiirusega. See kõik muidugi paraneb kui Skype peaks saama h.264 ligipääsu Applelt.

Ametlik pressiteade

LUKSEMBURG, 30. detsember 2010 – Alates tänasest on Apple’i rakendustepoes iPhone’i kasutajatele saadaval uusim versioon Skype for iPhone tarkvarast. See võimaldab ka iPad ja iPod touch omanikel teha tasuta Skype’i videokõnesid 3G ja WiFi levialas.

“Selle aasta esimesel poolel moodustasid videokõned kõikidest Skype’ilt Skype’ile tehtud kõnedest ligi 40 protsenti. Meie kasutajad on seda võimalust juba pikalt oodanud,” ütles Skype’i tarbijasuuna juht Neil Stevens. “Nüüd on see siis võimalik – Skype’i videokõnesid saab teha arvuti, teleri või mobiiltelefoniga,” rääkis Stevens.

Skype for iPhone rakendus on saadaval alates 2009. aasta kevadest ning toetudes Apple’i 2010. aasta andmetele on see üks viiest populaarseimast tasuta iPhone’i rakendusest käesoleval aastal.

Uus Skype for iPhone on tasuta allalaadimiseks saadaval Apple’i rakendustepoes või Skype’i kodulehel aadressil www.skype.com/go/iphone.

Uus Skype for iPhone rakendus töötab iPhone 4, iPhone 3GS ja neljanda põlvkonna iPod Touch (iOS 4.0 või uuema operatsioonisüsteemiga) telefonimudelitega. Videokõne vastuvõtmine on võimalik ka kolmanda põlvkonna iPod Touch ja iPad mudelitega. Kõnesid saab teha seadmete vahel, mis kasutavad Skype for iPhone, Skype for Windows 4.2 (või uuemat), Skype for Mac 2.8 (või uuemat) või Skype for Linux ja ASUS videotelefonidele mõeldud rakendust.