Eesti parima tiitlile pürgib kaheksa uut e-teenust

Tänaseks kandideerib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) korraldataval Eesti parima e-teenuse konkursil kaheksa uut kodumaist e-lahendust. Kandideerida on voimalik veel kuni 16. jaanuarini.

Oma kandidatuuri on e-äri kategoorias üles seadnud päevapakkumiste keskkond Cherry.ee, ettevotetele moeldud Telegrupi VoIP-lahendus IPCentrex, Ergo Kindlustuse e-reisikindlustus ning veebipohine ressursiplaneerimise ja projektijuhtimise tarkvara Ganttic. E-valitsuse kategoorias astusid voistlustulle Maksu- ja Tolliameti elektrooniline lihtsustatud tuludeklaratsioon ning Spin TEKi loodud kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister LLR. E-kultuuri ja pärandi valdkonnas pürgib parimaks e-teenuseks Spin TEKi üle-Eestiline kalmistumajanduse infosüsteem Haudi ning e-kaasamise vallas mitterahaline kauplemisplatvorm Arambla.

Konkursi žürii esimehe Margus Püüa sonul pole veel kandidaate Eesti parima e-teenuse tiitlile e-tervise, e-õppe, e-meelelahutuse ja e-teaduse kategooriates. “Kindlasti on ka neis valdkondades viimastel aastatel välja töötatud uuenduslikke e-lahendusi,” lausus Püüa. “Kutsun koiki arendajaid leidma aega, et täita lühike osalemisvorm ning läkitada oma uus ja huvitav e-lahendus sellele konkursile,“ lisas Püüa.

Koik konkursil osalejad saavad žüriisse kuuluvatelt ekspertidelt tagasisidet oma e-teenusele. Iga kategooria voitja saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award 2011.

Parima e-teenuse konkursist on oodatud osa votma koik Eestis e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad ettevotted, organisatsioonid ja üksikisikud. Parimad e-teenused valitakse välja e-õppe, e-kultuuri, e-teaduse, e-valitsuse, e-tervise, e-äri, e-meelelahutuse ja e-kaasamise kategooriates. Konkursile esitatud e-teenus voi selle parandusversioon peab olema valminud hiljem kui 1. jaanuar 2009. Konkursi voitjad saavad esmakordselt oma kodulehekülje tarbeks veebikleebise, mille järgi tunneb internetikasutaja ka tulevikus ära tiitlivoidu noppinud e-lahendused.

Soidukite jälgimisteenuse pakkuja Navirec tunnistas hiljuti, et finaalikoht 2007. aasta rahvusvahelisel konkursil aitas alustada eksporti kaheksasse riiki ning avab siiani välisturgudel nii monegi ukse. Konkursil Eesti parim e-teenus 2011 saab kandideerida kuni järgmise aasta 16. jaanuarini, voitjad valib žürii välja veebruaris. Tingimustega saab täpsemalt tutvuda aadressil http://www.e-konkurss.net/.

Eesti parimad e-teenused osalevad aprillikuus ülemaailmsel konkursil World Summit Award (WSA) 2011, kus valitakse välja ja tutvustatakse maailma parimaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi. Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi “Infoühiskonna teadlikkuse tostmine” raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.