SAP AG tegi kasumi- ja käiberekordi

Tarkvaragigant SAP AG avalikustas täna oma 2011. aasta rekordilised majandustulemused, mille kohaselt kasvas ettevõtte kasum aastatagusega võrreldes 90 protsenti 3,44 miljardi euroni. Eestis esindust omava SAP AG teatel suurenes korporatsiooni käive 14 protsenti 14,26 miljardi euroni.

SAP AG finantsjuhi Werner Brandt’i sõnul ületasid ettevõtte tulemused prognoose ning ebaselges majanduskeskkonnas suudeti teha 40 tegevusaasta parim tulemus ning lüüa kõiki konkurente. “Kasvatasime aastaga käivet 1,7 miljardi võrra ning lõpetasime rekordilise kassaraha vooga. Oleme heal positsioonil ületamaks 2015. aastaks seatud eesmärk saavutada aastakäibeks 20 miljardit ning jõuda 35-protsendilise kasumi tulusiduvuseni,” ütles Brandt.

SAP Põhjamaade juhi Jan Thorelli sõnul oli nii Põhja- kui ka Baltimaadele nii terve aasta kui neljas kvartal väga tugevad. “Olenemata sellest, et firmad on oma IT-investeeringuid kärpinud, kasvas SAP ärianalüüsi tarkvara käive Põhjamaades 17,5 ning mobiilse tehnoloogia käive 161 protsenti. 2012. aastal ootame ennekõike suurt tulemust oma HANA analüüsitehnoloogialt ning selle toel ka turust kiiremat kasvu,” ütles Thorell.