Share
Samsungi rakendus aitab Alzheimeri patsiente ja nende lähedasi

Samsungi rakendus aitab Alzheimeri patsiente ja nende lähedasi

samsung-backup-memorySamsung koostöös Tuneesia Alzheimeri Ühinguga on loonud mobiilirakenduse Backup Memory, mille eesmärk on aeglustada Alzheimeri tõve arengut seda põdevatel inimestel. Rakendus töötab kognitiivse stimulaatorina, mis saadab patsiendile meeldetuletusi tema lähedaste kohta, kui need tema telefonist teatud kaugusesse jõuavad.

Eestis põeb Alzheimeri tõbe hinnanguliselt 10 000 inimest, kuigi vastavaid epidemioloogilisi uuringuid ei ole läbi viidud. Kuigi tegemist on haigusega, mis on pöördumatu, on mitmed uuringud näidanud, et selle protsessi kulgu saab vaimsete stiimulitega aeglustada – just seetõttu otsustas Samsung koostöös Tuneesia Alzheimeri Ühinguga arendada välja mobiilirakenduse Backup Memory.

Mobiilirakendus Backup Memory tuvastab Bluetoothi abil 10 meetri raadiuses teised seadmed, kus on rakendus kasutusel. Kui raadiusesse on jõudnud patsiendi lähedane või tuttav, saadab Backup Memory patsiendi ekraanile infot lähenevast inimesest koos fotode või videotega, mis meenutavad nende ühiseid mälestusi. Kogu vajamineva informatsiooni ja sisu fotode ja videotena laevad rakendusse üles patsiendi lähedased.

Mobiilirakendus Backup Memory arendamise käigus testis seda Tuneesia Alzheimeri Ühing, et veenduda rakenduse sobivuses Alzheimeri tõbe põdevatele inimestele. Ühingu liikme ja geriaater Dr. Merian Labidi sõnul on rakenduse kasutamine andnud patsientide seas häid tulemusi. „Pidev kognitiivne stimulatsioon, mida see rakendus võimaldab, aitab patsientidel kauem oma mälestusi hoida ja aeglustada haiguse sümptomite süvenemist,“ ütles Labidi.

Praegu tegeletakse rakenduse edasiarendamisega, et lisada sinna veelgi abistavaid funktsioone ning muuta kasutajaliidest mugavamaks. Rakendusele planeeritakse lisada GPS funktsioon, mis võimaldaks selle kasutajal määrata kindlaks oma pereliikmete asukohad.

Rakendus on praegu saadaval inglise ja prantsuse keeles ning töötab kõikides Samsungi nutiseadmetes. Seda on võimalik tasuta alla laadida Google Play poes.

Comments are closed.