Samsung Galaxy S II (GT-I9100) ülevaade

Samsung Galaxy S II telefoni peale vesitavad ilmselt paljud suud. Ainuüksi mõte kahetuumalise protsessori ja 1GB vahemäluga telefonist sinu taskus paneb juba südame kiiremini tuksuma – kui palju produktiivsem ma oleks selle võimsusega ja mida kõike ma ära ei teeks. See on ka esimene Androidi telefon mis ei pidurdanud kusagil ja mida oli sama mugav kasutada kui Windows Phone – asjad lihtsalt töötasid. Või noh, peaaegu asi liigub sinnapoole. Tegemist on suurima Super AMOLED ekraaniga ning lisaks on tegu ääretult õhukese telefoniga.

Üldjoontes on tegu hea telefoniga

Olen pikka aega armastanud suuri telefone – nende ekraan on mõnusalt suur, saab meili lugeda ja veebis surfata. Ekraan on selge, terav ja elav – ta on loetav nii päikese käes kui toas. Kahjuks on ekraan aga liiga ere – öösel saadud SMSi lugedes tundub justkui päike oleks tuppa tulnud. Kõlar on mõnusalt tugev millega äratab ka tugevama magaja ülesse. Päevasel ajal pilte tehes võib nendega rahule jääda – nuriseda pole päikesepaistelisel ilmal mitte millegi üle. Hämaras tekib aga palju müra mida telefon ei suuda väga edukalt hallata, lisaks on telefon kahjuks varustatud vaid ühe Power-LED’iga. Telefon on uskumatult õhuke ja seda kätte võttes tundub justkui oleksid insenerid pannud telefonise rohkem armastust kui ühessegi teisesse. Ta tundub käes korraga nii kallis ja nii odav. Telefon on ehk isegi liiga kerge ja õhuke – see ei tekita kindlustunnet vaid vastupidi pigem hirmu. Vähemalt hetkel tundub, et see telefon, ei elaks üle mõnda tõsisemat kukkumist, ta näeb ja tundub lihtsalt nii habras.

Tarkvaralise poole pealt pole erilisi möödalaskmisi tehtud.

TouchWiz ei ole kindlasti mitte kest mis minu maitse järgi oleks – minu eelistus on tähestiku järjekorras, ruudustikuna menüü. TouchWiz pakub aga ise näpuga lohistamist ja kaustasi (samamoodi nagu iPhone). Seega nüüd juba kogenenuma Androidi kasutajana laadisin esimese asjana alla LauncherPro ja enamus muresid oli sellega lahendatud. Millegi muu osas otseselt ette heita ei olegi. Samsungi enda poolt kaasa pandud rakendusi ei kasutanud, kuna need pole nii töökindlad kui ametlikud rakendused. Seega Facebooki kontaktide sünkroniseerimiseks kasutasin ikka Facebooki rakendust mitte Samsungi oma millega tekkisid juba esimesel päeval mingid anomaaliad. Muus osas suudab telefon puhta toore jõuga kenasti hakkama saada kõigi ülesannetega mis talle ette sööta ning isegi veebi sirvimine on mõnus – seda saab teha kusjuures ka Firefoxiga mis on hetkel kõige kiirem viis veebi nautimiseks telefonis.

Android tundub just kui Symbian

Kui keegi veel mäletab Symbiani siis see oli see vinge operatsioonisüsteem millega sai peaaegu kõike teha, esimene omasuguste seas. Ning tema koht oli kindlustatud ja kõrgel au sees paljudel häkkeritel ja muidu nokitsejatel. Praegu teeb Google täpselt seda sama mis Nokia tegi Symbianiga. Vahe on vaid selles, et nüüd on veidi seksikamad arendusvahendid. Kuid nagu me teame ei lõppenud Symbiani lugu kuigi õnnelikult. See tähendab, endiselt, ka praegu on suur probleem Androidi killustatuse üle. Antud telefonil pole näiteks Otsingu nuppu. Ning liiga palju on võimalik igalt poolt kusagilt midagi veidi kruttida ja sättida. Rakendused on igaüks oma nägu ja pole ühtset läbivat joont. Teisisõnu on veel pikk maa käia Androidil, enne kui ta jõuab järgi oma kasutajasõbralikuse ja mugavuse poolest iOS või WP7 omadustele.

Kokkuvõttet raske teha

Kui sa tahad kõige-kõigemat telefoni millel on kõige paremad asjad peal jne. siis sa ei pea kaugemale vaatama kui Samsung Galaxy S2. Kui sind aga huvitavad ka HTC Sense tarkvara ja riistvara ei pea olema kõige-kõigem siis on hea valik ka HTC Sensation. Samas on LG küll veidi suurema telefoniga aga siiski välja tulnud ka 3D kaameratega telefoniga (sellekohta ilmub õige pea ka kiire ülevaade). Nagu näha on valikuid palju. Kui sa omad vanemat Galaxy telefoni siis ilmselt tahaksid sa küll välja vahetada uuema vastu kuid siin on kaks asja mida tuleks silmaspidada – vana telefon on ümaram ja mugavam käes hoida, teine asi on aga see, et esimesest telefonist tuntav plastikuline mänguasja tunne ei ole kusagile kadunud. Nagu näha, siis ainus reaalne probleem telefonil ongi ehk tema plastikust korpus kuna riistvara on esmaklassiline, levi super, aku hea ja kõik muu on ka vinge.