Samsung Electronicsi esimese kvartali kasum oli neli miljardit eurot

Samsung Electronics avaldas neljapäeval oma esimese kvartali finantstulemused seisuga 31. märts, 2016. Samsungi esimese kvartali müügikäive oli 38,37 miljardit eurot (49,78 triljonit Korea voni), mis on eelmise aastaga võrreldes 5,7% enam. Kvartali puhaskasum oli 4,04 miljardit eurot (5,25 triljonit voni), ärikasum oli 5,15 miljardit eurot (6,68 triljonit voni), mis on 12% suurem kui eelmisel aastal.

Esimesest kvartalit iseloomustas üleüldine tulude suurenemine, mida soodustasid nutitelefonide lipulaeva Galaxy S7 ja S7 edge turuletulek ja edukas müük, täiustatud mälutoodete valik, System LSI toodete 14nm tarvikute laiendatud valik ja OLED paneelide suurenenud müük.

IT ja mobiilsidesüsteemide divisjoni (IM) tulud kasvasid oluliselt nii eelmise aasta kui eelmise kvartaliga võrreldes, mis oli tingitud peamiselt Galaxy S7 varajasest turuletulekust ja tugevast müügist, samuti kuluefektiivsuse paranemisest tänu keskmise ja madala hinnaga nutitelefonide tootmise lihtsustamisele ja ühtlustamisele.

Olmeelektroonika divisjon (CE) kasvatas märkimisväärselt kasumit võrreldes eelmise aastaga, mis tulenes eelkõige kõrgklassi telerite nagu SUHD TV ja kumerekraaniga mudelite laienenud müügist uutel turgudel, samuti kodumasinate kvaliteetmudelite tähelepanuväärselt suurenenud müügist Põhja-Ameerikas.

IM divisjon kindlustab eeldatavasti korraliku tulu ka edaspidi Galaxy S7 müügi laiendamise ning keskmise ja madala hinnaga toodete kasumlikkusega. Samal ajal loodab ka CE divisjon näha paremaid tulemusi, kuna saabuv suvehooaeg peaks suurendama kliimaseadmete müüki. Samuti oodatakse SUHD televiisorite müügi kasvu.

Telefonide lipulaev suurendas mobiiltelefonide kasumlikkust 

IM divisjon, mis hõlmab mobiilsidesüsteemide ja võrgustike ärivaldkonda, deklareeris esimeses kvartalis 21,3 miljardit eurot (27,60 triljonit Korea voni) konsolideeritud müügitulu, mis on eelmise aastaga võrreldes 6,6% rohkem, ja 3 miljardit eurot (3,89 triljonit Korea voni) ärikasumit, mis on 42% rohkem kui eelmisel aastal.

Nutitelefonide ja tahvelarvutite nõudlus küll eelmise kvartaliga võrreldes hooajalistest teguritest tingituna pisut vähenes, kuid divisjoni üldine ärikasum kasvas. See kasv oli suuresti tingitud telefonide lipulaeva Galaxy S7 ja S7 edge varajasest turuletulekust ja suurest ülemaailmsest edust, mida kinnitavad tugevad väljamüügi näitajad ja väikesed laovarude näitajad võrreldes nende telefonide eelkäijatega. Keskmise ja madala hinnaga nutitelefonide tootmise lihtsustamine ja ühtlustamine aitas samuti kasumlikkust suurendada.

Kvaliteetteleviisorite ja kodumasinate positiivsed tulevikuväljavaated

Olmeelektroonika divisjon, mis hõlmab kuvaritega seadmete, digiseadmete, trükkimislahenduste ning tervishoiu- ja meditsiiniseadmete ärivaldkondi, deklareeris esimeses kvartalis 8,2 miljardit eurot (10,62 triljonit Korea voni) konsolideeritud müügitulu ja 393 miljonit eurot (0,51 triljonit Korea voni) ärikasumit.

Kuvaritega seadmete äris toimus märkimisväärne tulude kasv võrreldes eelmise aastaga, mis oli tingitud eelkõige kvaliteettoodete nagu SUHD ja kumerekraaniga televiisorite müügi suurenemisest. Kodumasinate sektori kasum paranes võrreldes eelmise aasta vastava kvartaliga, mis tulenes jätkuvalt kasvavast müügist Põhja-Ameerika turul ja uuenduslike kvaliteettoodete nagu Chef Collection külmikute ja Activewash ™ pesumasinate suurenenud müügist.

Teises kvartalis oodatakse televiisorite nõudluse mõningast suurenemist tänu lähenevatele olümpiamängudele ja muudele spordiüritustele. Ettevõte plaanib kasumlikkust veelgi parandada, keskendudes jätkuvalt uutele ja täiustatud SUHD televiisoritele, millel on maailmas ainulaadne kaadmiumivaba kvantpunktkuvar, samuti suurendades kvaliteettoodete nagu UHD ja kumerekraaniga televiisorite müüki.