Share
Rainer Vakra: lubame elektriautod Tallinna bussiradadele

Rainer Vakra: lubame elektriautod Tallinna bussiradadele

minirent

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra kutsub kõiki elektriautode juhte kasutama alates homsest oma igapäevaste sõitude tegemiseks Tallinna ühissõidukiradasid.
„Muudetud liiklusseadus lubab alates 1. maist elektriautod ühissõidukiradadele. Kindlasti on siin tegu keskkonnasõbraliku sammuga, mis aitab kaasa säästlikuma transpordi kasutuselevõtule. Antud muudatus teenib ka liikluse sujuvuse huvisid – täna on pealinna bussirajad kohati alakasutatud ja seda just tipptundidel,“ märkis Vakra.

Bussiradade avamine elektriautodele lihtsustab Vakra sõnul ka Tallinna sotsiaaltöötajate liikumisvõimalusi. Neil on nüüd võimalik jõuda kiiremini ühest kodust teise abi ootavate inimesteni.

Alates 1. maist tohib sõita ühistranspordirajal ka eritalituse sõidukiga, kui täidetakse tööülesandeid ja kui autol ei põle vilkurid või märgutuled. Nii näiteks ei pea väljakutselt tagasi sõitvad päästeautod enam seisma liiklusummikutes, mis kindlasti kergendab päästjate tööd ja muudab tõhusamaks valmistumise uuteks väljakutseteks, selgitas Vakra.

Liiklusseadus jätab omavalitsuste otsustada, kas bussiradadel võib liigelda ka jalgratta või mopeediga. „Loodan, et Tallinna linnavõim langetab siin põhjalikult kaalutletud otsused, mis lähtuvad ka liikluse ohutusest,“ lausus Vakra.

„Kõigi muudatuste eesmärgiks on tagada puhtam, keskkonnasäästlikum ja väiksema müratasemega linnakeskkond, et Tallinn tõepoolest vääriks Euroopa rohelise pealinna tiitlit,“ kinnitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonda juhtiv Vakra.

Comments are closed.