IT-projektide põrumise taga on enamasti puudulik ärianalüüs

Tallinna TehnikaülikoolTallinna Tehnikaülikool ja tarkvaraettevõte Iglu alustasid koostööd IT-hariduse edendamiseks ja tudengite paremaks erialaseks ettevalmistamiseks. Koostöö esimeseks väljundiks on kriitilise analüüsikompetentsi arendamisele keskenduv uus ärianalüüsi õppeaine.

Iglu tegevjuhi Kristjan Aiaste sõnul ei saa kogu vastutust IT-hariduse sisu eest panna ainult ülikoolidele. „Kvaliteetse tööjõu nimel peavad IT-ettevõtted pingutama juba enne seda, kui tudeng lõpudiplomi saab. Kuna nägime, et üks järele aitamist vajav õppesuund on ärianalüüs, milles meil on tugev kompetents, pakkusime Tallinna Tehnikaülikoolile võimalust meie praktikute kaasamiseks õppetöösse,” selgitas Aiaste. Nõudlus ärianalüüsi oskuste järele on turul suur – läbikukkunud IT projektidest 70% on Aiaste sõnul ebaõnnestunud just puuduliku või ebakvaliteetse ärianalüüsi tõttu.

TTÜ Informaatikainstituudi professori Rein Kuusiku sõnul on õppeaine hea näide ülikooli ja erafirma edukast koostööst. „Tegemist on õppeainega, milles teooria ühendatakse praktikaga. Selle üheks eesmärgiks on õppijad kurssi viia, kuidas ärianalüüs reaalselt toimub,” sõnas Kuusik.

Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu juhatuse liikme Tiit Paananeni sõnul toimub IT-valdkonna areng pidevalt kiirenevas tempos ja eeldab IT-õppekavadelt dünaamilisust. „Reaalse elu muutuvaid ootusi tajuvad kõige paremini IT-ettevõtted ise. Panustades IT-haridusse kohe täna loome eeldused tööjõu saadavusele tulevikus. Praktiline koostöö ettevõtjate ja kooli vahel on võtmetähtsusega. Mul on hea meel, et häid näiteid erasektori koostööst koolidega tuleb üha juurde,” sõnas Paananen.

Ülikooli ja Eesti parimate analüütikute koostöös väljatöötatud ainekava põhineb parimatel praktikatel ja keskendub aktuaalsetele probleemidele. Praktilisi kogemusi jagavad üliõpilastega Iglu analüütikud. Ülikooli ja tarkvaraettevõtte koostöös sündinud uus õppeaine „Ärianalüüs” jõudis äriinfotehnoloogia õppesuuna tudengiteni käesolevast kevadsemestrist. Tudengite huvi uue õppeaine vastu on suur ja tagasiside positiivne.

Iglu on Eesti tarkvaraarenduse, äri- ja IT-konsultatsiooniettevõte, mis on spetsialiseerunud e-teenuste, avalike veebide ning erinevate rakenduste loomisele. Iglu suuremate klientide hulka kuuluvad Eesti Telekom, Maanteeamet, Eesti Energia, Nordea Pank ja teised suurettevõtted. Iglu annab tööd Tallinnas ja Tartus kokku ligi 50 IT-spetsialistile. Uuri lisaks www.iglu.ee

2 thoughts on “IT-projektide põrumise taga on enamasti puudulik ärianalüüs”

Kommenteerimine on suletud.