Canon esitles uut kompaktkaamerat EOS M10 ja EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM objektiivi

Canon tutvustas eile uut kompaktsüsteemi kaamerat EOS M10. Mudelis EOS M10 on ühendatud Canoni tipptasemel kujutisprotsessor DIGIC 6, 18-megapiksline sensor ja Hybrid CMOS AF II.

Turule tuli ka uus kerge ja kokkupandav standardsuumobjektiiv EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM, mis sobib nii uuele kaamerale EOS M10 kui ka kõigile teistele EOS M sarja kaameratele.

Kaameras EOS M10 kasutusel olev DIGIC 6 võimaldab igas pikslis rohkem valgust tabada ja müra vähendada. Peale selle võimaldab kaamera 18-megapiksline APS-C-formaadis sensor objektiivi kaudu detailseid ja säravaid värvitoone jäädvustada ning realistlikke pisidetaile säilitada.

Hybrid CMOS AF II ja 49 punktiga AF-süsteem võimaldavad EOS M10 kaameral kiirelt ja täpselt teravustada, pideva teravustamisega filmida ja paremaid kadreerimisvõimalusi pakkuda. Kasutades ühilduvate objektiividega, sealhulgas mudeliga EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM, stabiliseerib dünaamiline pildistabilisaator kaameravärina ja tagab seeläbi ka liikumise pealt filmides sujuva videomaterjali.

EOS-sarja digipeegelkaameratest inspireeritud EOS M10 kaameral on intuitiivsed minimalistlikud juhtnupud, 7,5 cm (3,0 tolline) LCD-puuteekraan ja kohandatavad menüüd, mis võimaldavad kaamerat oma vajadustele vastavalt seadistada. Abirežiim selgitab kõige sagedamini muudetavad parameetrid igaühele arusaadavalt ära. EOS M10 ergonoomiliselt paiknev eesmine juhtketas annab kiire ligipääsu täppisseadistuste, sealhulgas ava ja säriaja juurde.

Kaamera ekraani saab 180 kraadi kallutada. Lisaks, keerates ekraani 180 kraadi, käivitab kaamera automaatselt autoportree režiimi.

Tänu sisseehitatud WiFi-ühenduvusele saab kaamerast otse pilveteenustesse fotosid jagada, sealhulgas ka Canoni keskkonda irista. Dünaamiline NFC pakub lihtsat ühenduvust nutitelefoniga, ning tänu rakendusele EOS Canon Camera Connect saab kasutada juhtmevaba kaugvõttefunktsiooni.

Kõigest 130 g kaaluval objektiivil EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM on mitmekülgne 24–72 mm (35mm ekvivalent) fookuskaugus, mis võimaldab rohkelt erinevaid võtteid teha ilma objektiivi vahetamata. Uskumatult selgeid ja detailseid tulemusi võimaldav objektiiv EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM sisaldab kolmesfäärilist läätse, mistõttu ei ole vaja ka väiksemat seadet kasutades kvaliteedis järeleandmisi teha. Kogu tegevuse tabamiseks on objektiivil 3,5-astmeline optiline pildistabilisaator, mis parandab pildikvaliteeti ja vähendab kaameravärina mõju. Entusiastlike videograafide jaoks on objektiivil EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM ka STM-tehnoloogia sujuvaks ja peaaegu hääletuks teravustamiseks filmimise ajal.

Kaamera EOS M10 põhiomadused:
• Digipeegelkaamera jõudlusega kompaktsüsteemi kaamera
• Lihtne juhtimine
• Juhtmevaba ühendamine, jäädvustamine ja jagamine
• Lihtne filmimine ja pildistamine

Objektiivi EF-M 15–45mm f/3.5–6.3 IS STM põhiomadused:
• Mitmekülgne jäädvustamine, täiuslik sarja EOS M kasutajatele
• Lihtsalt kaasaskantav tänu kergele, kokkupandavale ja stiilsele disainile
• Sujuvate ja ühtlaste videote jäädvustamine
• Optiline pildistabilisaator
• Kiire automaatteravustamine

EF M 15-45 EOS M10 1 EOS M10