Share
ProgeTiigri tehnoloogiakonkursi finalistid on teada

ProgeTiigri tehnoloogiakonkursi finalistid on teada

1374246_738181566272682_5440566232401015458_nTäna selgusid üle-eestilise ProgeTiigri tehnoloogiakonkursi „Tuleviku õpperuum 2050!“ finalistid. Konkursi finaal toimub 24. jaanuaril Tallinna Lauluväljakul, kus kõik tehnoloogiahuvilised saavad tutvuda parimate konkursitöödega, osaleda tehnoloogia töötubades, näha põnevaid teadusetendusi ning uudistada tehnoloogia ja hariduse messil.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatava ProgeTiigri õpilaskonkursi finaali pääses 250 finalisti 90 tööga. „Kõige tasavägisem oli konkurss arvutianimatsiooni ja -mängu kategoorias, sest selle kategooria teises vanuserühmas oli väga palju häid töid, kuid ainult kümme sai edasi,“ ütles ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. Finaali pääses töid kõikjalt Eestist.

Finaalüritus toimub 24. jaanuaril Tallinna Lauluväljakul, kus finalistid esitlevad oma konkursitöid ning välja kuulutatakse nii publiku lemmikud kui ka konkursi võitjad.

Lisaks konkursitööde esitlustele on finaalüritusel võimalik osaleda tehnoloogia töötubades, kus muuhulgas ehitatakse roboteid, luuakse mobiilseid äppe, selgitatakse internetiturvalisuse telgitaguseid ning õpetatakse noortefirmat looma. Külalised saavad tutvuda tehnoloogia ja hariduse uuemate suundadega messil, mis koondab erinevaid IT ja tehnoloogia firmasid, haridusasutusi, kirjastusi jpt.

Laval pakub külastajatele põnevust teadusetenduste lai valik, üles astuvad AHHAA teadusteater, Kolm Põrsakest, Energia Avastuskeskus ning Tartu Ülikooli muuseumi Hull Teadlane. Ja loomulikult ei puudu ürituselt ka ägedad esinejad – Kristel Aaslaid bändiga Avoid Dave, noortebänd POSÕ jpt! ProgeTiigri finaalürituse päevajuht on populaarne räppar Genka.

Konkursi finaalüritusele on oodatud kõik osalenud meeskonnad aga ka teised tehnoloogiahuvilised lapsed ja noored ning nende pered. Sissepääs on tasuta!

Esialgne päevakava:
– Finaalürituse pidulik avamine Tallinna Lauluväljaku klaassaalis kell 11.00.
– Konkursitööde esitlused: mobiilsed äpid, arvutianimatsioonid, robotid, muusikapalad, 3D graafika.
– Tehnoloogia töötoad külastajatele: mobiilsete äppide loomine, robootika suurtele ja väikestele, noortefirma loomine jmt.
– Ägedad esinejad, kell jätame hetkel veel üllatuseks!
– Tehnoloogia ja hariduse mess, kus põnevate väljapanekutega on esindatud erinevad IT ettevõtted, ülikoolid, kirjastused ning huvikeskused.

ProgeTiigri õpilaskonkursi finalistid 2014:

Arvutianimatsioon või –mäng

1. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Tuleviku õpperuum 2050“, autorid Adele Kuusk, Eva-Maria Krupp, Maria Elisabeth Viies, Linda Sarap Arengumapp:
http://kidblog.org/GAG3bprogejad/author/2ddd12e7-58a7-4845-adc6-45bedb85b7e4
2. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Tuleviku õpperuum 2050“, autorid Robert Raag, Paul Martin Mäetamm, Nikita Brezgin, Roman Vooglaid, Kaarel Gustav Männaste Arengumapp:
http://kidblog.org/GAG3bprogejad/author/cb54a079-6ac0-4d80-8223-504e028f43bb
3. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Tuleviku õpperuum 2050“, autorid Ragnar Sirk, Jaan Ross Kõpper, Rasmus Mikk, Rasmus Nõmm, Tepo Oja Arengumapp:
http://kidblog.org/GAG3bprogejad/author/8171d0dc-1e7f-49a6-9cee-1616d993eb06
4. Gustav Adolfi Gümnaasium, Kiili Gümnaasium „3D animatsioon“, autorid Villem Aas, Helli Aas Arengumapp:
https://sites.google.com/a/gag.ee/2014_3d
5. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Tuleviku õpperuum 2050“, autorid Karl Mattias Arulepp, Janar Leppikson, Art Hendrik Tiit Arengumapp:
http://kidblog.org/GAG5bprogejad/author/419ee791-54df-4be5-9875-48042ba8a82b
6. Haanja Kool, „Ruum kui õpetaja“, autorid Karolin Jõgeva, Janeli Kõva Arengumapp:
http://seebimullibeebi.weebly.com
7. Haljala Gümnaasium, „Päikesesüsteem“, autorid Elis Hiiemäe, Õnnela Carolin Pankin Arengumapp:
http://paikesesysteem.blogspot.com
8. Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, „Algebraline Kaamel“, autorid Jürmo Rooma, Daniel Goršinski Arengumapp:
http://game4allkids.weebly.com
9. Konguta Kool, „Interaktiivsed õunad kooliteel“, autorid Liis Liivsoo, Janeli Lepik, Mirta Šanin, Elgitha Vaarik, Kärolin Kiin Arengumapp:
http://kodukad.blogspot.com
10. Konguta Kool, „Esimene koolipäev“, autorid Mihkel Vaard, Raikko Kotkas, Mihkel Reginald Raat Arengumapp:
http://progepoisid.blogspot.com

11. Kuusalu Keskkool, „ Tulevikukool 2050“, autorid Elena Borissov, Elli Kandle, Kadi Truss, Eleo-Nora Tõevälja Arengumapp:
http://tulevikumang.blogspot.com
12. Lasteaed Buratin, „Tuleviku lasteaed“, autorid Emilia Virkunen, Mikolas Aaver, Polina Igonina, Rozalia Parthal, Simona Fetka Arengumapp:
http://lasteaedtulevikus.weebly.com
13. Pärnu Mai Kool, „Kakuke ja matemaatika (2 rühm)“, autorid Mia-Mai Kalda, Triin-Rikitsa Kuningas, Evelin Tõnisson Arengumapp:
http://tulevikuklassis.pbworks.com
14. Pärnu Mai Kool, „Kass Jann satub kooli“, autorid Uku Pinnar, Markus Post Arengumapp:
http://tulevikus.pbworks.com/w/page/85774198/3klassi%20arengumapp
15. Rakke Gümnaasium, „Värvide ja kujundite mäng“, autorid Kristjan Variksoo, Allar Kütt, Marek Kilm Arengumapp:
http://rakkerobootikud.wordpress.com
16. Sillamäe Kutsekool, „Arvuti animatsioon“, autorid Aleksei Vasilev, Kirill Sergeev Arengumapp:
http://skkanim.wordpress.com
17. Tallinna Tõnismäe Reaalkool, “Pilveke” -“Тучка”, autorid Anna Latõševa, Anastasia Jefimova Arengumapp:
http://aninas.weebly.com
18. Tallinna Reaalkool, „9. klassi lõpetusmäng“, autorid Kerstin Äkke, Triinu Veeorg, Mari-Liis Roosmann, Aethra Marie Raabe Arengumapp:
http://digitaalarengumapp.blogspot.com

19. Tallinna Reaalkool, „Euroopa riikide kaart“, autorid Andres Unt, Oliver Nisumaa, Kristjan Kongas Arengumapp:
http://geoxl.blogspot.com
20. Tallinna Reaalkool, „SmartChess“, autorid Jaagup Kirme, Alfred Saidlo Arengumapp:
http://smart-chess.blogspot.com
21. Tallinna Reaalkool, „Sümbioos ajaloost ja ruudustikust“, autorid Mihkel Märtens, Oskar Soop, Andreas Pung Arengumapp:
http://apmmos.blogspot.com
22. Tallinna Reaalkool, „nonsa“, autorid Joosep Jääger, Kaspar Põder, Hanna Britt Soots, Viv Marleen Tamme Arengumapp:
http://nonsaam.wordpress.com
23. Tallinna Õismäe Vene Lütseum, „Reakcio“, autorid Konstantin Široki, Sevbjanov Artem Arengumapp:
http://scratchprogramming.blog.com
24. Tartu Hiie Kool, „Scratch 2050“, autorid Troy Trevoli Vonder, Kaspar Tamm, Kätlin Liiv
http://scratch2050.blogspot.com
25. Tõrva Gümnaasium, „Matemaatika õppemäng“, autorid Riivo Ilisson, Klaarika Ilisson Arengumapp:
http://matemoppemang.blogspot.com
26. Tääksi kool, „TMOGAME“, autorid Martin Hirv, Oliver Hirv, Tõru-Tõnn Parts, Suvi-Mari Parts Arengumapp:
http://tmogame.wordpress.com/page/2
27. Türi Põhikool, „Tuleviku õpiruum 2050“, autorid Andero Lavrinenko, Kerdo Männilaan
http://tpkprogejad.blogspot.com
28. Viljandi Gümnaasium, „Kosmose kool“, autorid Ingmar Trump, Rauno Peet Arengumap:
http://unrealengine3konkurss.blogspot.com
29. Võru Kesklinna Kool, „Roboti seiklused“, autorid Victoria Vlassenko, Saara Denisov Arengumapp:
http://victoriakool.weebly.com/progetiiger
30. Väätsa Põhikool, „Animatsioonid“, autorid Riko Tepo Teppan, Johannes Martin Saar Arengumapp:
http://progetiigervaatsa.weebly.com

Muusikapala „Koolikell“
1. Gustav Adolfi Gümnaasium, „ Muusikapala Koolikell“, autorid Nora Reinsalu, Marta Põld Arengumapp:
http://padlet.com/ly_tammerik/noramarta
2. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Muusikapala Koolikell“ autorid Margaret Oll, Lisandra Nirgi Arengumapp:
http://padlet.com/ly_tammerik/MargaretLisandr
3. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Muusikapala Koolikell“, autorid Greta Liisa Ilus, Aliise Kadarik, Anna Milena Linder Arengumapp:
http://padlet.com/ly_tammerik/GretaAliiseAnna
4. Heino Elleri nim Tartu Muusikakool, „Koolikell 2050“, autorid Algis Pauljukaitis, Elise Ustav Arengumapp:
http://koolikell.weebly.com
5. Konguta Kool, Muusikapala “Koolikell”, autorid Helli Ilves, Paul Mitt, Kristo Marten Unne, Harry Richard Treier, Taniel Lukomets Arengumapp:
http://koolikelluke.blogspot.com
6. Kuusalu Keskkool, „Tuleviku koolikell“, autorid Indrek Rebane, Sten-Martin Esna Arengumapp:
http://duhastmih.blogspot.com
7. Lüllemäe Põhikool, „Aaleelouku“, autorid Aale Kuks, Elo Mai Lepp, Uku Freiberg Arengumapp:
http://aaleelouku.weebly.com
8. Lüllemäe Põhikool, „Hapier“, autorid Hava Kuks, Piia Mari Lepp, Ere Lee Kama Arengumapp:
http://hapier.weebly.com
9. Narva Kreenholmi Gümnaasium, „Koolikell“, autorid Valeri Atonen, Alina Maksimova, Sofia Soldatova Arengumapp:
http://hotiie.blogspot.com
10. Rapla Ühisgümnaasium, „Koolikell aastal 2050“, autorid Patrik Sebastian Unt, Markus Bachmann Arengumapp:
http://mpkoolikell.weebly.com
11. Sillamäe Kutsekool, „Muusikapala“, autorid Martin Ivanov, Nikita Maslyakov Arengumapp:
http://skkell.wordpress.com
12. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, „Koolikell“, autorid Roman Zolotarjov, Nikita Ilyin Arengumapp:
https://sites.google.com/a/tkvg.ee/progetiiger/6-klass/sloniki
13. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, „Koolikell“, autorid Anna Klimova, Jelizaveta Tsarkova Arengumapp:
https://sites.google.com/a/tkvg.ee/progetiiger/7-klass/la
14. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, „ Koolikell“, autorid Anna Turbina, Darja Martšuk Arengumapp:
https://sites.google.com/a/tkvg.ee/progetiiger/10-klass/lolitkiny-stories-incorporated
15. Tallinna Reaalkool, „MIDI koolikell“, autorid Joann Vana, Triin Siim, Evelin Veermets Arengumapp:
http://koolikell.blogspot.com/?zx=46617f25ebafa6d3
16. Tallinna Reaalkool, „Koolikella süntesaator“, autorid Jan Aare van Gent, Andreas Samoilov, Anton Žatkin, Mark Henri Pedooon Arengumapp:
https://docs.google.com/document/d/1KT-OtlW63CSYMoxEaT8eT8nPm6k3AguVlCfGePhhOOY
17. Tallinna Õismäe Vene Lütseum, „ KooliKell“, autorid Maksim Romanjuk, Maksim Brõzgalov Arengumapp:
http://myicytouch.blogspot.com/2014/10/koolikell.html
18. Tartu Hiie Kool, „Koolikell 2050“, autorid Anna-Lisete Saliste, Kätlin Liiv, Annika Eek, Kerstin-Cheril Nilov, Ketlyn Rebane Arengumapp:
http://djgirls2050.blogspot.com
19. Väätsa Põhikool, „Koolikell“ David Ocean Kaljurand, Mairo Org Arengumapp:
http://progetiigervaatsa.weebly.com
Robotid ja tuleviku õpperuum

 

1. Haanja Kool, „Anduriga klassiaken ja pedaalidega lauad“, autorid Miia Heleene Utsal, Juhan Eerik Perli Arengumapp:
http://tulevik2050.blogspot.com
2. Konguta Kool, „Robootika on lahe“, autorid Harry-Richard Treier, Timmu Õunapuu, Mats Lepp, Jaak Pärtel, Taniel Lukomets Arengumapp:
http://robomehed.blogspot.com
3. Käina Gümnaasium, „Robotid koolitunnis“, autorid Markus Martin, Andres Aleksander Kase, Georg Rüütel, Johannes Tammerand Arengumapp:
http://kainarobo.weebly.com
4. Rakvere Põhikool, „Klassis paberilehe jagaja“, autorid Anti Sults, Kristel Sööt Arengumapp:
http://rakverepohikool69.blogspot.com
5. Tallinna Reaalkool, „Make it brain (ProgeTiiger robot)“, autorid Birgit Maidla, Susanne Sinisalu, Oskar Voldemar Lahesoo Arengumapp:
http://robotmib.blogspot.com
6. Tartu Hiie Kool, „Klass 2050“, autorid Henri Eli, Konstantin Kuzmitšov, Sten Kuusk, Andre Ott, Rihart Uustal Arengumapp:
http://klass2050.blogspot.com
7. Tartu Hiie Kool, „Õpsiabi 2050“, autorid Romet Raig, Märt Sikk, Kaspar Tamm, Troy Trevoli Vonder Arengumapp:
http://opsiabi2050.blogspot.com
8. Viljandi Jakobsoni Kool, „The_CleanBug“, autorid Silver Tõnisson, Marten Laanisto, Andre Anijärv Arengumapp:
http://vjkrobot.wordpress.com
9. Viljandi Jakobsoni Kool, „Robot – klassiabiline“, autorid Myrtel Rull, Agnes Kruusmäe, Kaspar Tire, Roby Pukk, Raiko Soe Arengumapp:
http://robotiim.weebly.com
10. Viljandi Kesklinna Kool, „Trepironija robot“, autorid Maarjo Räsler, Richard Rösler Arengumapp:
http://www.maarjoro.wordpress.com
11. Väätsa Põhikool, „Robotid ja Tuleviku Klassiruum – Roboõpetaja Robin“, autorid Jürgen Ilves, Johanna Karmen Kroon Arengumapp:
http://progetiigervaatsa.weebly.com

 

Mobiilne app

1. Gustav Adolfi Gümnaasium, „Trennimehe päevik“, autorid Eero Ääremaa, Henri Perk Arengumapp:
http://gagtrennipaevik.blogspot.com
2. Haljala Gümnaasium, „Perioodiliste elementide app“, autorid Alice Lindlo, Raido Maasik Arengumapp:
http://konkurssapp2014.blogspot.com
3. Konguta Kool, „Äpp koduvallale“, autorid Janne Kotkas, Raikko Kotkas, Kristo Oijala Arengumapp:
http://punttnup.tumblr.com
4. Luunja Keskkool, Tartu Kivilinna kool, „M-Plaan“, autorid Kaarel Kiiver, Aksel Brifk Arengumapp:
http://karaxiapp.blogspot.com
5. Narva Keeltelütseum, „mobileAPP “blackbox”“, autorid Jekaterina Gorohhova, Maksim Maliarov Arengumapp:
http://nkldevelop.net
6. Rapla Ühisgümnaasium, „Konkursitöö “Matemaatika abilise” edasiarendus“, autorid Heiti Ehrpais, Silver Reinaas Arengumapp:
https://www.facebook.com/MatemaatikaAbiline?fref=ts
7. Tallinna Humanitaargümnaasium, „Time Table“, autorid Aleksandr Tšernõh, Aleksander Kreiter Arengumapp:
https://plus.google.com/communities/113244407821171038407
8. Tallinna Reaalkool, „VOT-app“, autorid Juta Mae, Mihkel Roomet, Ervin Oro, Karl Kiur Saar Arengumapp:
http://vot-app.tk
9. Tallinna Reaalkool, „Füüsikavalemid mobiilis“, autorid Diana Roots, Jacqueline Maxine Jürgens, Killu Asu Arengumapp:
http://fyysikamobiilneapp.blogspot.com
10. Tallinna Reaalkool, „Mobiilne äpp “Reaali koolitoit”“, autorid Edward Erelt, Jaanek Fedortšuk, Mark Potapov Arengumapp:
http://rkprogramm.blogspot.com
11. Tallinna Õismäe Vene Lütseum, „Mobiilne App“, autorid Maksim Romanjuk, Maksim Brõzgalov Arengumapp:
http://myicytouch.blogspot.com/2014/10/mobile-app.html
12. Tartu Jaan Poska Gümnaasium, „Jaan Poska Gümnaasiumi mobiilne äpp“, autorid Gregor Eesmaa, Helen Õunapuu Arengumapp:
http://nullpointerz.tumblr.com
13. Väike-Maarja õppekeskus ja Gümnaasium, „Mobiilne tunniplaan“, autorid Arti Zirk, Kaili Zirk Arengumapp:
http://tunniplaan.arti.ee/blog

3D graafika

1. Jõhvi Vene Gümnaasium, „MineSchoolRoom 2050“, autorid Postnov Pavel, Pissarev Jevgeni, Pissarev Renat Arengumapp:
http://mineschoolroom.tk
2. Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, „ SANGASTE LOSS“, autorid Darja Hramtsova, Kriistina Rae Arengumapp:
http://progetiiger.weebly.com/index.html
3. Neeme kool, „Õpirahu“, autorid Kustav Prants, Joosep Jüri Puusaag Arengumapp:
http://opirahu.blogspot.com
4. Põlva Ühisgümnaasium, „Teaduslabor“, autorid Maarja Villako, Siim Villako Arengumapp:
http://padlet.com/Maarjav/8b7h3c2pxms8
5. Põlva Ühisgümnaasium, „Geograafia tulevikuklass 2050“, autorid Terje Russka, Arti Arula, Priit Paju Arengumapp:
http://tulevikuklasspolva.blogspot.com
6. Põlva Ühisgümnaasium, „Tuleviku õpperuum 2050“, autorid Janar Kopli, Maris Lutsar, Hanna Lattik Arengumapp:
http://padlet.com/Janar/tulevik2050
7. Sillamäe Kutsekool, „3-D graafika“, autorid Nikolai Kuzmin, Semjonov Egor Arengumapp:
http://mykuzmin.ru
8. Sillamäe Kutsekool, „3D graafika“, autorid Artur Rumjantsev, Vladimir Nazaralijev, Yulian Borislavskiy Arengumapp:
http://anotherteamfromskk.wordpress.com
9. Tallinna Reaalkool, „Pinal“, autorid Kristiina Paju, Ott Adermann, Jon Hendrik Aruväli Arengumapp:
http://teemepinali.blogspot.com
10. Voore Põhikool, „Loodusklass“, autorid Kaisa Kallas, Kertu Karsna Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1508182
11. Voore Põhikool, „Kollane observatoorium“, autorid Armo Ivask, Kätlyn Kriis Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1511378
12. Voore Põhikool, „Ultrakompaktne koolimaja“, autorid Kaimar Kalm, Anne Kook, Marje Miiter Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1511306
13. Voore Põhikool, „Tundlik tahvel „, autorid Jaana Ivanova, Igmar Kirss Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1511371
14. Voore Põhikool, „Tuleviku maakool“, autorid Kristel Lalin, Sandra Altmäe, Veroonica Schasmin Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1511381
15. Voore Põhikool, „Puutetundlikud laud-ekraanid“, autorid Mathias Henrik Paas, Andro Kokk, Siim Käru Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1508181
16. Voore Põhikool, „Tulevik palliplatsil“, autorid Kaarel Kütt, Henry Lass Arengumapp:
http://www.livebinders.com/play/play?present=true&id=1508179
17. Väätsa Põhikool, „3D graafika“, „Tehnoloogia ja Loodusainete õppehoone“, autorid Sten Perillus, Sten Erik Tuuleveski Arengumapp:
http://progetiigervaatsa.weebly.com