-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Kaja Kallas soovib kinnitust Eesti ID-kaardi kõrge turvalisuse jätkumiseks
Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas saatis täna Euroopa Komisjonile arupärimise, mis puudutab Eesti ID-kaardi turvalahendusi.
Oma arupärimises rõhutab Kaja Kallas Eesti ID-kaardi kõrget turvalisususe taset, mis on toonud sellele suure usaldusväärsuse ja kasutuse ning aidanud kaasa e-riigi hoogsale arengule. „Olen üllatunud, et mitmed Euroopa Liidu liidrid ja ka ametnikud on kritiseerinud tehnoloogiate kõrget krüpteerituse taset, mis justkui ei aita kaasa õiguskaitseasutuste tööle. Pigem vastupidi, kõrge krüpteerituse tase ja ID-kaardi seotus kindlate isikutega vähendab kuritarvituste võimalusi. Turvalisuses ei saa astuda sammu allapoole, see naeruvääristab saavutatud taset. ”
Kaja Kallas ütles, et ta soovib Euroopa Komisjonilt kinnitust, et Euroopa julgeoleku strateegia ei sunni alandama Eesti ID-kaardi turvalisuse taset. „Nn tagaukse loomine krüpteerimisvõtmetele toob kaasa selged julgeoleku riskid nii isiklikus suhtlemises kui ka kriitilise tähtusega taristule, näiteks elektrisüsteemidele ja finantskeskustele. Seetõttu küsin, milliseid lahendusi näeb Euroopa Komisjon arvestades Euroopa Liidu küberjulgeolekupoliitikat ja digitaalse ühisturu strateegiat”.
Viimane küsimus puudutab seda, kas ja kuidas Euroopa Komisjon kavatseb oma töös Euroopa julgeolekustrateegiaga loomisel analüüsida ja arvestada võimalikke mõjusid e-valitsemise, infoühiskonna ja andmekaitsega seotud õigusaktides.