Politsei hoiatab lotovõidu-SMSide eest

spam sms

Viimastel nädalatel on paljud inimesed saanud SMSe, millega teavitatakse väidetavast lotovõidust, politsei soovitab selliseid teateid ignoreerida.
Paari-kolme nädala jooksul on politseile teada antud rohkem kui kolmekümnest juhtumist, kus inimestele on välismaise suunakoodiga numbrilt tulnud telefoni sõnum lotovõidust ning palutakse ühendust võtta, kuigi sõnumi saaja ei ole enda teada ühelgi loosimisel osalenud.

Seni ei ole politseile teada antud ühestki juhtumist, kus keegi oleks sellele sõnumile ka vastanud ja ka mingit kahju kandnud. On ebaselge, kuidas täpselt võimalikud petturid sõnumile vastajaid petta üritavad, samuti ei ole praegu teada, kust võisid sõnumi saatjad saada adressaatide telefoninumbreid.

„Tegemist on tõenäoliselt nn nigeeria kirjade tüüpi skeemiga, mille eesmärgiks on saada inimestega kontakti, et neilt siis suure kasumi lubadustega raha välja petta,“ ütles Põhja prefektuuri majanduskuritegude talituse juht Roger Kumm. „Samuti on võimalik, et inimesi proovitakse suunata tasulistele numbritele helistama.“

Kummi sõnul on igal juhul kõige õigem selliseid sõnumeid lihtsalt ignoreerida. „Kui te ikka ei ole lotol osalenud, siis te ei saa ka lotovõitu saada,“ ütles Roger Kumm.