Tele2 avas täna Tartus 4G võrgu

Tele2

Lisaks Tallinnale ja selle lähiümbrusele käivitas Tele2 Eesti soodsaima 4G võrgu ka Tartus.

Tele2 Eesti müügidirektori Jaanus Seppa sõnul katab Tartu kesklinna kümme uut 4G tugijaama. “Kiiret 4G internetti saab kasutada netipulkades, ruuterites ja ASUSe tahvelarvutites, mis on müügil kõigis Tartu Tele2 esindustes,” rääkis Seppa ning lisas, et sel kevadel lisanduvad tootevalikusse ka 4G telefonid, millega saab kasutada turu soodsaimat ja kiiremat mobiilset internetti.

 

“Valida on kolme kasutusmahul põhineva paketi vahel hinnaga 10-30 eurot kuus, mille andmemaht on vastavalt 5-30 gigabaiti,” selgitas Seppa ja lisas, et mahtu on jooksvalt võimalik juurde lisada. Olemasolev 4G tehnoloogia võimaldab teoreetiliselt kuni 150 Mbit/s andmete allalaadimis- ja 50 Mbit/s üleslaadimiskiirust, kuid keskmine reaalne allalaadimiskiirus normaalses levis on 20-60 megabitti ja üleslaadimiskiirus 10-30 megabitti sekundis.

 

Tele2 avas 4G võrgu Eestis teise teenusepakkujana ning peale Tartu ja Tallinna jõuab levi selle aasta jooksul ka Jõhvi, Kohtla-Järvele ja Narva. “Lisaks uutele 4G saatejaamade ehitamisele üle Eesti vahetame me lähiaastatel välja ka kogu oma GSM raadiovõrgu ning keskseadmed Baltimaade moodsaimate vastu,” märkis Seppa.