Pealtnägijas esitatud eksitavate väidete ümberlükkamine

Vastukaja eile, 28.09, Eesti Televisioonis eetris olnud telesaates „Pealtnägija“ näidatud loole seoses domeeni registreerijate andmete vargusega.
Rünne toimus Virtuaal.com OÜ infosüsteemi vastu, mitte Eesti Interneti SA infosüsteemi vastu, nagu saates esinenu jutust ekslikult kõlama jäi. Virtuaal.com töötleb andmeid ja korraldab oma infoturbet enda nimel ja vastutusel, mitte Eesti Interneti SA vastutusel. Eesti Interneti SA infosüsteemi turvameetmetes probleeme täheldatud ei ole.

Kõikidel registripidajatel, kaasa arvatud Virtuaal.com OÜ-l, on õigus oma teenuste osutamiseks ligi pääseda domeeni registreeijate andmetele. Eesti Interneti SA tuvastas rutiinse kontrolli käigus tavapärasest suurema koormuse Virtuaal.com OÜ-st lähtuvatel päringutel, mis järel sulges täiendavate asjaolude väljaselgitamiseks Virtuaal.com OÜ ligipääsu.

Pärast täiendavate asjaolude väljaselgitamist tegi Eesti Interneti SA avalduse Politseile seoses ebaseadusliku domeeni andmete kopeerimisega ja võimaliku kräkkeri poolt domeeni registreerijate vastu sooritatud kuriteoga. Saates jäi mainimata ka asjaolu, et kuna kriminaalmenetluse käigus on määratud kahtlustatav isik, siis ei saa Eesti Interneti SA võimaliku kurjategija tegevust ja süüteo koosseisu menetluse praeguses faasis kommenteerida.

Eesti Interneti SA-le kuuluva infosüsteemi turvameetmeid ei murtud, kuid asutus viib intsidendi põhjal läbi täiendava analüüsi ning jätkab arutelusid koos registripidajatega süsteemide edasise arendamise üle.

5 thoughts on “Pealtnägijas esitatud eksitavate väidete ümberlükkamine”

  1. Ajakirjanikueetika näeb ette, et ajakirjanik toob artikli juures välja ka subjektiga seotud poliitilised ja majandusikud huvide konfliktid. Ehk teisisõnu järgmine kord palun märgi selliste lugude juures ära, et sina ja EISi juhatuse esimees olete samas erakonnas 🙂

    1. Kuidas see täpselt nüüd ajakirjaniku eetikaga vastuollu läheb? Tegemist ei ole arvamusartikliga vaid uudisega kus oma arvamust ei ole avaldanud, seega ei saa ka huvide konflikti olla.

      1. Ajakirjanik loomulikult valib milliseid uudiseid ta avaldab ja selle valikuga avaldab ka oma arvamust. Mina näiteks otsustasin, et ei hakka niivõrd piinlikku pressiteadet isegi avalikult kommenteerima — säästame natuke Kautsi ja kompaniid. Kaastundest. Aga noh, eks igaüks otsustab oma lojaalsuste ja mõistuse järgi 🙂

  2. Suhteliselt mõttetu on püüda kaitsta ettevõtmist, mille puhul on terve mõistuse vastaselt ilma igasuguste kaitsemehhanismidega lekkinud nii paljud andmed. Arvestades EIS positsiooni internetimaastikul, siis on see lubamatu, et üldse midagi sellist sellise taseme organisatsioonil on saanud juhtuda -olgu siis nende endi või partnerite ebakompetentse töö tulemusena. Olen nõus, et tegijatel võib ikka juhtuda, kuid hakata süüdistama teisi oma vigadest on ikka ülbuse tipp.

  3. Vähemasti looga seotud inimeste nimed võiks õigesti kirja panna. Postituse siltides siis.

Kommenteerimine on suletud.