Parimad e-kursused saavad kvaliteedimärgi rinda!

Täna, 12. aprillil tunnustab Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse e-Õppe Arenduskeskus Eesti parimaid e-kursuseid. E-kursuse kvaliteedimärk antakse kokku 27 kursusele, mille hulgast valitakse välja ka aasta e-kursus 2012 eraldi kutse- ja kõrghariduses. Kvaliteedimärgiga kinnitatakse e-kursuse väga head taset ning tunnustatakse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi.

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides. Kvaliteedimärgi on viie aasta jooksul kokku saanud 98 erinevat e-kursust.

e-Õppe Arenduskeskuse projektijuht Marit Dremljuga-Telk selgitab, mis motiveerib õpetajaid ja õppejõude protsessis osalema: „Sageli ei ole huvi kvaliteedimärgi taotlemisel märgi saamine, vaid hoopis hindajate poolt saadav tunnustus ja professionaalne tagasiside, mis annab praktilise sisendi kursuse täiustamiseks.“

Kvaliteedimärgiga tunnustatud kursuste autoritele väljastatakse vastav tunnistus, mis antakse üle e-Õppe Arenduskeskuse rahvusvahelise kevadkonverentsi vastuvõtul täna õhtul Lillepaviljonis. Aasta e-kursuse tiitliga kaasneb ka stipendium suuruses 2000 eurot. Kõrgkoolide stipendium antakse välja Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi programmi BeSt raames ning kutseõppeasutuste stipendiumi väljaandmist toetab e-Kutsekooli konsortsium.

E-kursuse kvaliteedimärgi väljaandmise protsessist ja tulemuste kohta on võimalik lugeda täpsemalt kvaliteedi veebileheküljelt: www.e-ope.ee/kvaliteet