Canon täiendab oma EOS-kinofilmisüsteemi uue 4K videohõivet toetava digipeegelkaameraga EOS-1D C

 

Canon tutvustab täna uut digitaalset peegelkaamerat EOS-1D C, mis on mõeldud kasutamiseks just kinofilminduses, televisioonis ja kõrgresolutsiooniga filmitööstuses.Uus kompaktne ja kerge peegelkaamera  EOS-1D C toetab kaamerasisest 4:2:2 värvide diskreetimisega ja 4K (4096 x 2160) resolutsiooniga videosalvestust, mille tarvis on kasutusel 8-bitine Motion JPEG kompressioon kaadrisagedusega 24p. Lisaks saab täis-HD (1920 x 1080) video jäädvustamisel valida 1080/60p salvestuse. Parema mobiilsuse pakkumiseks on olemas kaamerasisene CF-kaardile salvestamise tugi, mis on võimalik kõikide resolutsioonidega, sealhulgas ka 4K puhul. Tihendamata YCbCr 4:2:2 signaali kasutava integreeritud HDMI-terminali abil on aga võimalik videot salvestada ka välistele salvestusseadmetele[i].

Kaameras EOS-1D C on olemas ka Canon Log Gamma, mis on ideaalne professionaalsetele videograafidele, kes soovivad ilma tohutute failimahtudeta siiski maksimaalsel määral andmeid säilitada, pakkudes filmiga võrreldavat dünaamilist ulatust, minimeerides detailide kadu varjualades ja heledatel aladel ning pakkudes järeltöötluses suuremat vabadust värvide redigeerimisel.

Canon Europe’i professionaalse pildindustehnoloogia turundusdirektor Kieran Magee sõnul on EOS-1D C suurepärane täiendus Canoni EOS-sarja kinofilmisüsteemile: „Uus kaamera EOS-1D C laiendab loomingulisi võimalusi veelgi – see on ainulaadne 4K resolutsiooniga videohõivet toetav kaamera, mis on samas ka äärmiselt kompaktne ja väga mitmeti kasutatav. Me ootame põnevusega, mida kõike professionaalsed kasutajad sellega saavutada suudavad.”

Mudeliga EOS-1D X samadel tehnilistel andmetel põhinev EOS-1D C pakub tänu 18,1-megapikslisele täiskaadrilisele CMOS sensorile head pildikvaliteeti ja paindlikkust, võimaldades resolutsiooni vastavalt jäädvustatavale objektile või soovitud väljundile vabalt reguleerida.  4K resolutsiooniga filmides kärbitakse pikslid APS-H sensoriga samaväärsesse formaati, mis tähendab, et pildi suurust ei ole vaja muuta ega skaleerida. Lisaks sellele toimub täis-HD kvaliteediga filmides kärpimine Super 35 mm formaati, mis sobib hästi just Super 35 mm vaateväljaga töötavatele filmitegijatele.

Kaameraga EOS-1D C on kaasas ka tarkvarapakett, mis sisaldab vahendeid kaameraga salvestatud 4K/Motion JPEG ja täis-HD/60p video väljastamiseks kaameravälisele monitorile[ii] ilma pildikvaliteedis kaotamata. See võimaldab ka Canon Log Gamma abil salvestatud videot standardse videogammaga monitori väljastada.

Ka muud täiustatud lisarakendused, sealhulgas Picture Style Editor ja EOS Utility, võimaldavad erinevaid kaamerasätteid arvutist juhtida. Reaalajas sooritatavad toimingud, nagu pildistiilide muutmine ja registreerimine või monitorilt tulemuste vaatamine, on PC või Maci abil kohapeal mugavalt teostatavad, võimaldades kasutajatel koheselt sätteid reguleerida ning tagades tõhusa filmimise ja järeltöötluse.

EOS-süsteemi kuuluv EOS-1D C ühildub enam kui 60 EF-objektiiviga, mis kõik pakuvad 4K resolutsiooniga salvestamiseks piisavalt kõrget resolutsiooni.

Canon EOS-1D C – põhiomadused:

  • 4K resolutsiooniga videod
  • 1080p kaadrisagedusel 50/60 k/s; Canon Log Gamma
  • Tihendamata HDMI-väljund
  • 18 MP täiskaadriline CMOS sensor
  • Fotod kuni 12 k/s; 14 k/s režiim
  • 61-punktiline AF-süsteem
  • ISO-vahemik 100–25 600
  • Kaks DIGIC 5+ protsessorit
  • 8,1 cm (3,2”) Clear View II LCD-ekraan
  • Ühilduvus EF-objektiividega

EF-sarja kinofilmiobjektiivide valikusse lisandub kaks lainurgaga suumobjektiivi, CN-E 15,5-47 mm T2,8 L S (EF-bajonett) ja CN-E 15,5-47 mm T2,8 L SP (PL-bajonett), ning kaks suumiga teleobjektiivi, CN-E 30-105 mm T2,8 L S (EF) ja CN-E 30-105 mm T2,8 L SP (PL). Uue põlvkonna 4K kinofilmikaameratega hästi ühilduvad uued objektiivid täiendavad Canoni juba olemasolevate EF-kinofilmiobjektiivide valikut, moodustades ühtekokku EOS-kinosüsteemi baasi, mis hõlmab objektiivide, digitaalsete kinofilmikaamerate ja digipeegelkaamerate kategooriaid.

Kõik uued objektiivid on kompaktse ja kerge kerega, toetavad laia fookusulatust ning sobivad hästi ka käest filmimiseks. Canoni hinnatud EF-kinosüsteemi baasiga kombineerituna pakuvad need uued objektiivid kõikidele professionaalsetele videotegijatele veelgi laiemat loominguliste võimaluste valikut.