Pentax tõi turule Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS kaamerad

PENTAX toob turule PENTAX Optio WG-2 ja PENTAX Optio WG-2 GPS digitaalsed kompaktkaamerad. Vastupidavad mudelid on vee-, tolmu- ja löögikindla konstruktsiooniga, võimaldavad salvestada täis-HD videolõike ning paremat pildikvaliteeti kõrgema tundlikkusega pildistamisel.Uusima tagantvalgustatud CMOS pildisensori ja tipptasemel pildiprotsessoriga varustatud Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS säravad kõrge tundlikkusega pildistamisel, näiteks öised vaated ja pildistamine nõrgalt valgustatud sisetingimustes, andes eelkäijatega võrreldes palju selgemaid, teravamaid, minimaalse mürasusega pildid. 16 efektiivset megapikslit muudavad võimalikuks ka täis-HD videosalvestuse (1920 × 1080 pikslit). Uus, lai ja kõrge lahutusvõimega LCD ekraan muudab piltide vaatamise lihtsaks ka eredas valguses. Kuna lisaks ülaltoodule saab Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS abil pildistada ka kuni 12 meetri sügavuses vees, toimivad uued mudelid usaldusväärselt ja briljantselt ka ekstreemsetes välitingimustes.

PENTAX Optio WG-2 GPS on varustatud uue GPS mooduliga, mis on eelkäijaga võrreldes oluliselt täiustatum.

Peamised omadused

1. Vastupidav konstruktsioon pildistamiseks kuni 12 meetri sügavuses vees
PENTAX on täiustanud kaamera kere veekindlust ning Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS abil pildistada kuni 12 meetri sügavuses vees kuni kaks tundi järjest (ekvivalendina IPX8 või JIS Class 8 veekindlus). Need kaamerad on ka äärmiselt löögikindlad (kuni 1,5 meetri kõrguselt)*, tolmukindlad**, külmakindlad (kuni -10°C)*** ja muljumiskindlad (kuni 100 kgf)****. Need omadused teevad Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS kaamerast ideaalse töövahendi karmides, nõudlikes tingimustes.

* Mõõdetud PENTAXi standardite järgi (1,5 meetri kõrguselt 5 cm paksusele vineerplaadile), vastab MIL-Standard 810F meetodile 516.5-Shock.

** Mõõdetud PENTAXi standardite järgi, IPX6 või JIS Class 6 ekvivalent.
*** Mõõdetud PENTAXi standardite järgi. Kaamera toimis stabiilselt ka -10°C temperatuuri korral.
**** Mõõdetud PENTAXi standardite järgi. Kaamerale rakendatakse jõudu kuni 100 kgf ning kaamera toimib normaalselt.

2. Uus tagantvalgustatud CMOS pildisensor
Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS on varustatud uusima tagantvalgustatud CMOS pildisensoriga, mille mürasus kõrgema tundlikkusega pildistamisel on oluliselt madalam. ISO 6400 kõrgeima tundlikkuse, 16 efektiivse megapiksli ja uue pildiprotsessori kombinatsioon jäädvustab kvaliteetseid kõrge lahutusvõimega pilte. Optio WG2 ja WG2-GPS on varustatud ka uue Handheld Night Snap programmiga, mis jäädvustab samast stseenist automaatselt neli kaadrit ning annab tulemuseks ühe, värinavaba liitpildi.

3. Full HD videosalvestus
Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS salvestavad H.264 vormingus täis-HD videolõike, mis jäädvustatakse mõõdus 1920 × 1080 pikslit kaadrisagedusega 30 kaadrit sekundis. Kaameral on ka kiirvideo programm*, mis võimaldab näiteks jäädvustatud liikumist aegluubis esitada ning intervallvideo programm, mille abil saab filmida näiteks lilleõie avanemist. Heliga täis-HD videolõikude nautimiseks televiisoris on kaameral micro-HDMI (Type D) pesa.
* Selles programmis salvestatakse video VGA mõõdus (640 × 480 pikslit).

 

4. Suur 3-tolline LCD ekraan
Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS on varustatud suure, kõrge lahutusvõimega 3-tollise LCD ekraaniga, millel on 460 000 pildipunkti ja külgede suhe 16:9. Ekraanile kantud AR (Anti-Reflection) vääristus vähendab tüütuid peegeldusi ning tagab terava ja selge pildi ka päikesevalguses. Kuna ekraani vaatenurk on 170° nii horisontaalis kui ka vertikaalis, saab kaamerat mugavalt kasutada ka madala või kõrge võttepunkti korral.

5. Kuue LED makrotulega digitaalne mikroskoop
Optio WG-2 ja Optio WG-2 GPS objektiivi ümber paigutatud kuus LED makrotuld pakuvad eredamat ja ühtlasemat valgustust Digital Microscope programmis*. Tänu makrotuledele on ekraanil selgelt näha sellised objektid ja nüansid, mis palja silmaga vaadates tavaliselt märkamatuks jäävad. Uuendatud funtksioon tõstab LED makrotulede eredust võtte momendiks, aidates sellega jäädvustada teravamaid pilte. Lisaks aitavad LED tuled kasutajat autoportree jäädvustamisel, andes infot näo asukoha kohta kaadris. Lisaks saab LED tulesid pimedas ka taskulambina kasutada.
* Digital Microscope programmis on pildi pikslite arvuks fikseeritud 2 megapikslit (16:9 külgede suhtega).

6. Arenenud GPS funktsioon (ainult Optio WG-2 GPS)
Optio WG-2 GPS on varustatud uuendatud GPS mooduliga. Lisaks GPS töö lühenenud käivitusviivitusele on pikenenud ka aku vastupidavus logi salvestamisel. Viimatimainitu salvestab automaatselt SD mälukaardile KLM vormingus logi ka siis, kui kaamera on väljalülitatult kasutaja taskus. Optio WG-2 GPS võimaldab kasutajal salvestada pildistamise koordinaadid ning kasutada muid kaasasoleva tarkvara* ja näiteks Google Maps™ poolt pakutavaid GPS rakendusi ja teenuseid. Lisaks korrigeerib GPS automaatselt kaamera kellaaega sõltuvalt pildistamise kohast. Tänu logifunktsioonile on kasutajal hiljem võimalik jälgida oma liikumist väljas pildistamisel ning kuvada seda arvutis erinevate teenuste abil, näiteks Google Earth™.
* See funktsioon on kasutatav ainult Windows versioonis.

7. 28 mm lainurgaga 5× optiline suum
Optio WG2 ja Optio WG-2 GPS on varustatud kvaliteetse 5× optilise suumobjektiiviga (35 mm kaamera ekvivalendina 28 kuni 140 mm). Hea ulatusega mitmekülgne objektiiv võimaldab jäädvustada kauneid, elavaid pilte vägagi erinevatest objektidest ja stseenidest, alates maastikuvaadetest kuni grupi- ja perepiltideni kitsas toas.

Soovituslikud jaehinnad:
299,00 € WG-2
349,00 € WG-2 GPS