Nitendo Wii on nüüd juba 5 aastane.

Kas sa mäletad veel neid aegasid viis aastat tagasi kui esimesed valged karbiksesed poejärjekorrast endale seotatatud sai? Wii on valges karbis peituv konsool, mis on võimaldanud mängukogemust igale vanusegrupile ja suutis pakkuda tollel ajastul ka midagi uut, tänu oma liikumistundlikule puldile.

Wii on mängukonsool, mille tõi turule Nintendo 19. novembril 2006. Seitsmenda põlvkonna konsoolina võistleb Wii peamiselt Microsofti Xbox 360 ja Sony PlayStation 3-ga. Nintendo väidab, et nende konsool sihib laiemat rahvastikuhulka kui teised kaks. Alates detsembrist 2010 on Wii võrreldes PlayStation 3 ja Xbox 360-ga enimmüüdud konsool üle maailma, purustades veel lisaks 2009 aasta detsembris ühes kuus enimmüüdud konsooli rekordi Ameerika Ühendriikides.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mCufArSg-SQ

2009 aastal kirjeldati antud konsooli niimoodi:
Kauaoodatud uuendus kogu mängumaailma jaoks on lõpuks kohal. Nintendo on Wii konsoolis võtnud kasutusele liikumissensoritega puldid, mida pole eales varem sellisel tasemel kasutatud. Liikumissensorid suudavad tuvastada liikumise kiirust ja suunda. Wii püüab võimalikult tõetruult jäljendada mängija liigutusi, mis võimaldab mängude loojatel teha uuttüüpi üliinteraktiivseid mänge. Wii näeb hea välja, väikesed mõõtmed ja stiilne disain teevad Wii’st ilusa kujunduselemendi, mis sobib ka televiisori kõrvale. Wii puhul pole tegemist tüüpilise konsooliga ja tugitoolispordiga. Mängides Wii’ga saavutate kogemuse, mis on tunduvalt lähedasem päris spordile. Wiid võib hoida nii püsti- kui pikaliasendis.

Samuti on meenutamist väärt ka katkised telekad:
httpv://www.youtube.com/watch?v=HAhIqX6lSCs

 

Nintendo Co Ltd (任天堂 株式会社 Nintendo Kabushiki gaisha) on rahvusvaheline ettevõte mis asub Kyotos, Jaapanis. Asutatud 23.09.1889 Fusajiro Yamauchi poolt, hakati tootma käsitööna hanafuda kaarte. Nintendost on kujunenud nüüdseks suurfirma, mis on vaieldamatult üks mõjukamaid videomängude tootjaid tööstuses ja Jaapani suuruselt kolmas börsifirma, mille turuväärtus on suurusjärgus 85 miljardit dollarit. Nintendo of America on ka Seattle Mariners pesapallimeeskonna suuromanik. Nimi Nintendo tähendab eesti keelde tõlgituna “jäta õnn taevasse”.