MWC LG – rida uusi telefone ja tahvleid

LG on MWC toonud rida uusi telefone, mõned neist 3D kaameraga, mõned mitme tuumalise protsessoriga, mõned 4G võrgu jaoks ja isegi mõne uue tahvelarvuti. Neid pressiteateid tuli nagu oavarrest (ja olgem ausad ka teistelt tootjatelet) seega otsustasin igale tootjale teha kokkuvõttliku uudise, kus nende pressiteated ilusti reas on. Palju spekulatsioone on tekitanud, kas see 3D kaameraga telefon suudab vajalikku 3D effekti saavutada või mitte, kuid eks me näe seda kõik hiljem kui seadet käes hoiame.

Pildid

Pressiteated leiad allpoolt

[spoiler title=”LG tutvustab alanud Mobile World Congressil uusi tooteid”]

14. veebruar 2011 – Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) esitleb täna Barcelonas alanud Mobile World Congressil hulgaliselt uusi põnevaid tooteid. Muuhulgas tulevad esimest korda avalikkuse ette 3D-nutitelefon LG Optimus 3D ja Android 3.0 Honeycomb opsüsteemi kasutav tahvelarvuti LG Optimus Pad.

LG Mobile Communications Company presidendi ja tegevjuhi Jong-seok Parki sõnul tõuseb LG sel aastal uue põlvkonna nutitelefonide ja tahvelarvutite liidriks. „See, mida me täna Barcelonas esitleme, on vaid algus,“ rääkis ta ja lisas, et LG jätkab uute toodete turuletoomist, mis lähtuvad klientide vajadustest ja mis vastavad ettevõtte tunnuslause „Life’s Good“ lubadusele.

Sihtides käesoleval aastal nutitelefonide liidripositsiooni, on LG oma tootearenduses aktiivselt tugevdanud premium-nutitelefonide osakaalu. Selle kinnituseks oli ka möödunud kuul CESil esitletud maailma esimene kahetuumaline nutitelefon LG Optimus 2X, üliõhuke ja ülikerge LG Optimus Black ja ettevõtte esimene 4G LTE võrguga ühilduv nutitelefon LG Revolution. MWC-l esitletavate LG toodete peamiseks märksõnaks on samuti innovaatilisus.

Peamised MWC 2011-l esitletavad LG tooted on järgmised:

LG Optimus 3D

LG Optimus 3D nutitelefon on varustatud 1GHz OMAP4 kahetuumalise protsessoriga ning sisaldab lähimate konkurentidega võrreldes neli korda rohkem videodekoodereid. Tänu sellele pakub telefon kasutajale väga head sooritust veebis surfamiseks, rakenduste kasutamiseks ja multimeedia sisu nautimiseks. Telefonis on kahe läätsega kaamera 3D-materjali salvestamiseks, mida saab seejärel vaadata ilma spetsiaalseid prille vajamata 4,3-tollisel WVGA-ekraanil. Samuti pakub telefon HDMI ja DLNA ühildumisvõimalusi eesmärgiga jagada 3D-sisu võimalikult lihtsalt.

LG Optimus Pad

Mugavalt ühe käega käsitletav LG tahvelarvuti on varustatud tahvelarvuti jaoks kohandatud uusima Android 3.0 Honeycomb opsüsteemi ning 8,9 tolli suuruse ja 1280×768 WXGA resolutsiooniga 1080p täis-HD ekraaniga. Optimus Pad kasutab NVIDIA Tegra 2 kahetuumalist protsessorit, mis teeb tahvelarvuti kiiruseks 1GHz. Optimus Pad on maailma esimene tahvelarvuti, mis võimaldab tänu sisseehitatud 3D-kaamerale salvestada 3D-materjali.

LG Optimus 2X

Maailma esimene kahetuumaline nutitelefon LG Optimus 2X kasutab Tegra 2 protsessorit kiirusega 1GHz, mis muudab kasutajatele veebilehitsemise ja erinevate rakenduste kasutamise senisest veelgi kiiremaks ja sujuvamaks. LG Optimus 2X pakub ka 1080p HD video taasesitust ja salvestust HDMI mirroring funktsiooni abiga. Telefon ühildub juhtmevabalt ka kõigi DLNA (Digital Living Network Alliance) toega seadmetega.

LG Optimus Black

LG Optimus Black on üks õhematest ja kergematest turul olevatest Android-telefonidest, mida on alates jaanuarist, kui toodet CESil esitleti, tellitud juba 2 miljonit ühikut 20-s riigis. Nende näitajatega on toode juba saavutanud hitt-toote staatuse. Lisaks stiilsele välimusele on LG Optimus Black varustatud NOVA ekraaniga, mis tagab optimaalse ereduse ja ekraani loetavuse iga valgustusega ning on võrreldes LCD-ekraaniga 50% energiasäästlikum. Uus nutitelefon pakub intuitiivsemat kasutajakeskkonda, tänu millele on sagedamini kasutatavad funktsioonid avatavad lukustatud ekraanilt kerge koputuse, kallutuse või raputuse käsuga. Lisaks on telefonil ka maailma esimene 2-megapiksline esipaneeli kaamera.

[/spoiler]

[spoiler title=”LG esitleb uuenduslikku LTE hääl- ja videokõnede tehnoloogiat”]

14. veebruar 2011 – Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) esitleb täna Barcelonas alanud Mobile World Congressil LG esimest 4G LTE nutitelefoni LG Revolution, mis teeb võimalikuks hääl- ja videokõned üle LTE võrgu.

Tulenevalt GSM Associationi algatusest luua ülemaailmne standard kõne- ja sõnumiteenuste edastamiseks LTE võrgus, oodatakse tulevikus One Voice protokolli laialdast kasutuselevõttu mobiilitootjate hulgas. LG on üks esimestest, kes uue tehnoloogia tarbijateni toob.

LG Mobile Communications Company presidendi ja tegevjuhi Jong-seok Parki sõnul on LTE võimaluste esitlemise eesmärkideks näidata tarbijatele, kui kiire saab mobiilandmeside olla, ning tuua uus põnev reaalsus mobiilitööstusele lähemale. „LG oli eelmisel aastal seotud Verizoniga VL600 LTE modemi väljatöötamisel, seega usume, et oleme heal positsioonil, et jätkata LTE tehnoloogia arendamise juhtimist,“ lisas ta.

LG LTE-tehnoloogia, mille kiirus ületab 3G ja WiFi võimalusi, muudab lõpptulemusena inimeste helistamise harjumusi, kasutades olemasolevaid võrguoperaatoreid HD helikvaliteediga kõnede tegemiseks läbi AMR (Adaptive Multi-Rate) lairibatehnoloogia.

Nutitelefon LG Revolution kasutab Android 2.2 opsüsteemi ja on varustatud 4,3 tolli suuruse ekraaniga. Telefonil on täielik tugi HD-videote striimimiseks, mahamängimiseks ja salvestamiseks. LG Revolution tuleb USAs müügile selle aasta esimeses pooles.

[/spoiler]

[spoiler title=”LG esitleb esimest tahvelarvutit”]

14. veebruar 2011 – Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) esitleb täna Barcelonas alanud Mobile World Congressil oma esimest rohkete multimeedia lisadega 8,9 tolli suuruse ekraaniga tahvelarvutit LG Optimus Pad.

LG tahvelarvuti on varustatud tahvelarvuti jaoks kohandatud uusima Android 3.0 Honeycomb opsüsteemiga ja kasutab NVIDIA Tegra 2 kahetuumalist protsessorit. Optimus Pad on maailma esimene tahvelarvuti, mis võimaldab tänu sisseehitatud 3D-kaamerale salvestada 3D-materjali.

„Kuna turule on tulnud rohkelt erinevaid tahvelarvuteid, pidasime oluliseks, et LG Optimus Pad looks tahvelarvutite seas uue standardi,“ selgitas LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektor ja president dr. Jong-seok Park. „Oleme veendumusel, et Optimus Pad ühendab endas optimaalselt kaks väga olulist omadust – kaasaskantavuse ja vaadatavuse ilma, et sooritust peaks ohvriks tooma.“

LG Optimus Pad on LG ja NVIDIA koostöö tulemus. “Arvutite maailm on muutumas,” rääkis NVIDIA mobiiliüksuse asepresident Phil Carmack. Tema sõnul on tahvelarvutid kiirelt asendamas tavaarvuteid, pakkudes varem mõeldamatuid võimalusi. “Uus LG Optimus Pad kasutab NVIDIA Tegra 2 protsessorit eesmärgiga pakkuda kasutajatele suurepärast võimsust, kiirust ja sooritust,” lisas ta.

8,9 tolli suuruse ja 1280×768 WXGA resolutsiooniga 1080p täis-HD ekraaniga Optimus Pad pakub alternatiivi juba turul olevatele tahvelarvutitele, mis on kas liiga suured mugavaks kaasaskandmiseks või on liiga väikesed hea vaatamiskogemuse saamisek

LG Optimus Pad kasutab uusimat Android 3.0 opsüsteemi, mis on spetsiaalselt tahvelarvutitele kohandatud ning toetab suurema ekraani resolutsioone ja tahvelarvutitele loodud rakendusi, sh Google eBooks, Google Maps 5 ja Google Talk. Android 3.0 muudab LG tahvelarvuti kasutamise lihtsaks tänu arvutile sarnase kasutajaliidese kasutamise. 1GHz kahetuumaline NVIDIA Tegra 2 võimaldab sujuvat veebis surfamist, graafika ja multitasking võimaldavad Optimus Padil käivitada korraga mitmeid rakendusi ja esitada tõrgeteta erinevat multimeedia sisu.

3D-kaameraga tahvelarvuti salvestab pilte ja videosid, mida on hiljem võimalik vaadata 3D-telerist läbi HDMI või veebi YouTube 3D. Eelkõige ärikasutajatele mõeldes on tahvelarvutisse sisse ehitatud ka videokonverentsi funktsioon. 1080p täis-HD dekodeerimisega saavad aga filmientusiastid edastada sisu oma teleritesse pildikvaliteedis järeleandmisi tegemata. Samuti leiavad erinevate mängude mängijad laias valikus kõrge kvaliteediga konsoolimänge, mis on LG Optimus Padis saadaval läbi Tegra Zone rakenduse.

[/spoiler]

[spoiler title=”LG-lt maailma esimene 3D-nutitelefon”]

14. veebruar 2011 – Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) esitleb täna Barcelonas alanud Mobile World Congressil ametlikult oma uut kauaoodatud nutitelefoni LG Optimus 3D. Telefon on varustatud paljude uuenduslike tehnoloogiatega, mis teevad sellest maailma esimese telefoni, millel on üheaegselt nii kahetuumaline protsessor ja platvorm 3D-sisu salvestamiseks, vaatamiseks ja jagamiseks.

Ülikiire ja võimas LG Optimus 3D nutitelefon ühendab endas kaks tuuma, kaks kanalit ja topelt mälu. Tänu sellisele seadistustele on LG uus nutitelefon võimsam teiste 1GHz kahetuumaliste telefonidega võrreldes ning võimaldab kiiremat internetilehekülgede sirvimist, sujuvamat mängude mängimist ja filmide vaatamist.

LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektori ja presidendi dr. Jong-seok Parki sõnul viib 3D-toe ja suurepäraste tehniliste näitajatega LG Optimus 3D nutitelefonide kasutusvõimalused uuele tasandile. “Telefoni arendades pidasime silmas kogenud nutitelefonide kasutajaid ning loodame, et nad on rahul sellega, mida Optimus 3D neile pakub,” märkis ta.

LG Optimus 3D nutitelefoni 5MP kahe läätsega kaamera võimaldab kasutajal salvestada 3D-formaadis fotosid ja videoklippe. 4,3 tolli suurune WVGA ekraan võimaldab nautida 3D-sisu ilma spetsiaalseid prille vajamata. Selge ekraan laseb vaadata 2D-sisu kvaliteediga kuni 1080p ning 3D-sisu kvaliteediga kuni 720p. Salvestatud 3D-materjali saab mugavalt ja lihtsalt jagada HDMI 1.4 ühenduse abil 3D-teleritesse ja kuvaritesse, samuti ühildub telefon DLNA poolt sertifitseeritud toodetega. Lisaks saavad kasutajad 3D-materjale üles laadida ja striimida YouTube’i 3D-kanalisse (youtube.com/3D).

Telefon kasutab esialgu Android 2.2 opsüsteemi, kuid on uuendatav Android 2.3 versioonini.

Tehnilised näitajad:

  • 1GHz kahetuumaline ja kahekanaliline protsessor (Texas Instruments OMAP4)
  • 4,3 tolli suurune 3D WVGA ekraan
  • 8GB mälu ja 4GB LP DDR2
  • 1,500 mAh aku
  • 5MP kahe läätsega kaamera
  • 2D: 1080p MPEG-4/H.264 salvestamine ja taasesitamine
  • 3D: 720p H.264 SEI salvestamine ja taasesitamine
  • HSPA+, DLNA/HDMI 1.4
  • H.264, H.263, DivX, MKV, WMV-9, ASF, AVI, 3GP, MP4

[/spoiler]