Minutis raputatakse Swedbanki mobiilirakendust 35 korda

Swedbanki rakendusPoolteist aastat tagasi turule toodud Swedbank uudne mobiiliäpp, mis võimaldab kontojääki vaadata vaid telefoni raputades, on tänaseks kogunud juba üle 15 miljoni vaatamise.

Swedbanki elektrooniliste kanalite juhi Arno Pae sõnul vaatavad panga kliendid keskmiselt mobiiliäpi kaudu kontojääki üle 52 000 korra päevas, mis teeb ligi 35 korda minutis. „Kuna kontojäägile on võimalik ühe liigutusega pilk peale heita kasvõi kassa järjekorras seistes, kasvab rakenduse kasutamise maht märkimisväärselt kiires tempos. Telefonid võpatavad kontojäägi vaatamiseks kõige tihedamini kuu alguses vahemikus 1.-10. kuupäeval. Seda võib pidada üsna loogiliseks, sest enamikel inimestel langeb palgapäev ning ka suurem osa arvete tasumise kuupäevi just kuu algusesse,“ nentis Pae. „Kontojäägi teadasaamine infotelefonilt 1503 on langev trend – kui selle aasta alguses tehti umbes 250-275 000 kõnet nädalas, siis nüüdseks on see number langenud alla 200 000.“

„Ka mobiili vahendusel sooritatud maksete arv on aastaga kasvanud. Mobiili vahendusel tehakse igakuiselt üle 240 000 makse, mida on pea 8 korda enam kui makseid kontorites. Iga kuu lisandub Swedbankile keskmiselt 1500 uut unikaalset mobiilipanga klienti,“ märkis ta.

Kontojäägi vaatamiseks mobiilirakenduse kaudu tuleb kliendil alla laadida Swedbanki äpp ning rakenduse ikoonidest valida „kontojääk“, mis vajab aktiveerimist. Pärast esmakordset aktiveerimist on võimalik kontojääki vaadata ka sisse logimata. Jäägi nägemiseks tuleb telefoni raputada või tõmmata ekraani näpuga alla poole. Internetipangast tasub lugeda nõuandeid, kuidas on võimalik oma kontojääki soovimatult mitte avaldada.