Microsofti ja Skype vaheline tehing on lõppenud

Ligi viis kuud tagasi teatasin ma siin ajaveebis Microsofti otsusest osta Skype ning juba nelja päeva pärast külastas Steve Ballmer ka eestit ning veidikene sellest mis seal ustetaga toimus. Ligi 8.5 miljardi $ (See teeb nii 6 miljardi € eest) toimunud tehingule pidid oma heakskiidu andma nii USA kui EU. Itaalia firma Messagenet palus tehingu osalist blokeerimist – keelata Windowsi ja Skype kokkuliitmine. Sellest hoolimata, anti EU poolt roheline tuli nädal tagasi, 7.ndal oktoobril, ilma piiranguteta ning täna on see viidud lõpuni.

Messagenet soovis ka nõuet muuta IP-to-IP kõne ja videoprotokolli mida Skype kasutab avatuks, et kolmandad osapooled saaksid ka teenuseid sellele pakkuda. Kuid tundub, et täpselt nii ongi minemas kui hakata Batesi sõndevahelt lugema – “Microsoft is committed to the ubiquity of the Skype experience – communication across every device and every platform will remain a primary focus,” Bates wrote. “And we’ve only scratched the surface.”

httpv://www.youtube.com/watch?v=-ByWVVovdDg

Kuid kui sügavale nad lähevad? Raske õelda kui ühtegi kommentaari sellekohta ei taha anda ei Windows Phonega tegelev Brandon Watson ega ükski teine Microsfti tegelane. Ka Skype ise on sellekohapealt haudvaikne ning ei ühtegi piuksu sellekohta. Siiski, olles Windows 8 veidi rohkem puutunud, tekib mul paratamatult küsimus – kas tegu jääb ainult üle mobiilivõrgu tehtavate kõnede juurde Windows 8’s või minnakse oluliselt kaugemale? Minimaalselt on meil ilmselt oodata Metro versiooni Skypest.

[spoiler title=”Microsoft tervitab Skype’i oma meeskonnas”]14.10.2011 — Täna jõudis lõpule tehing, millega Microsoft omandas Skype’i. Esialgne tehing kuulutati välja 10. mail 2011 ning tehingu väärtuseks oli 8,5 miljardit USA dollarit.
Ostutehingu lõpuleviimine tähendab, et Skype´ist saab Microsofti uus äriüksus, mille juhiks saab Skype´i tegevjuht Tony Bates, kes asub tööle Steve Ballmeri alluvuses.
“Skype on vapustav bränd, millel on sadu miljoneid fänne kogu maailmas,” rääkis Microsofti tegevjuht Steve Ballmer. “Ootame huviga seda, et saaksime koos Skype’i meeskonnaga luua uusi lahendusi perekondade, sõprade, klientide ja kolleegide ühendamiseks igal ajahetkel ja üle kogu maailma.”
“Microsofti ja Skype’i parimate omaduste ühendamine aitab meil pühenduda sellele, et pakkuda tarbijatele ja ettevõtetele parimaid suhtlusvahendeid üle kogu maailma,” rääkis Tony Bates. “Koos suudame kiiremini jõuda Skype’i eesmärgini saada meie teenuseid igapäevaselt kasutama miljard inimest,” lisas Bates.
Skype jätkab ka pärast tehingut oma toodete pakkumist miljonitele kasutajatele üle maailma. Pikemas perspektiivis ühendatakse Skype paljude Microsofti toodetega, et laiendada Skype’i kättesaadavust ja kiirendada arengut ühe kõige olulisema tööriistana online-suhtluses. Skype’i töötajad jätkavad kontorites üle kogu maailma: Eestis, Tšehhis, Venemaal, Rootsis, Inglismaal, Luksemburgis, Jaapanis, Singapuris, Hong Kongis ja USAs.
Ülevõtmine on hetkel ülevaatamisel veel paaris riigis ja viiakse lõpule, kui nendes riikides on ülevaatamisprotsess lõppenud.
2003. aastal asutatud Skype’i omandas 2005. aastal eBay ning 2009. aasta novembris investeerimisgrupp Silver Lake. Skype on teinud muljetavaldavaid edusamme, arendades uusi tooteid, suurendades käivet, teostades strateegilisi ülevõtmisi, värvates endale silmapaistva juhtkonna ja kasvatades oma intellektuaalomandit, pakkumaks inimestele parimaid võimalusi suhtlemiseks.
Läbirääkimisi juhtis Silver Lake investeerimisgrupp. Teisteks müüjateks olid eBay International AG, CPP Investment Board, Joltid Limited koos Europlay Capital Advisorsiga ja Andreessen Horowitz.
Microsoft (Nasdaq “MSFT”) on maailma juhtiv tarkvara-, IT-teenuste ja lahenduste tootja. Microsofti eesmärgiks on võimaldada inimestel ja ettevõtetel saavutada oma täielik potentsiaal.
[/spoiler]