Microsofti Balti regiooni uus juht on Rain Laane

Viimased kuus ja pool aastat Microsoft Eestit vedanud Rain Laane valiti Microsofti Balti regionaalse üksuse juhiks. Ligi sajaliikmelise Eestis, Lätis ja Leedus töötava meeskonna ülesandeks on Microsofti toodete ja teenuste müük ja turundus kolmes riigis, suhete arendamine partnerettevõtetega ning partnerlus ühiskonnaga sotsiaalse vastutuse osas.

Rain Laane jätkab Baltimaade regionaalse juhi ametis ka Microsoft Eesti juhtimist.  „Minu ülesandeks on Microsofti Baltimaade regionaalse üksuse strateegiline arendus ning klientide, partnerite ja töötajate rahulolu tagamine. Oluline osa on partnerlus ühiskonnas, sest üheks Microsofti missiooniks on võimaldada inimestel ja ettevõtetel realiseerida nende unistusi. Mul on hea meel, et Eestis on Microsofti osaks saanud Skype divisjoni arenduskeskus, kus antakse oluline panus innovatsiooni, mis aitab meie elu mugavaks muuta,“ rääkis oma uuest ametist Rain Laane.

„Igapäevases äritegevuses on meil kolm selget prioriteeti, mis haakuvad ühiskonna huvidega – ekspordiarendus ja koostöö teiste sektoritega, infotehnoloogia hariduse edendamine kõigil haridusastmetel ning koostöö riigisektoriga e-riigi ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtu teemadel. Balti regioon on Microsoftile väga oluline piirkond – selle tõestuseks on näiteks investeeringud Ole Kaasas projekti Eestis, raamatukogude digiteerimisse Lätis ja tahvelarvutite kasutuselevõttu Leedu haridussektoris,“ lisas Laane.

Alates 2005. aastast on Rain Laane töötanud Microsoft Eesti juhina. Varasema Balti regiooni juhi rolli võttis ta üle Mindaugas Glodaselt, kes asus Microsoftis juhtima Kesk- ja Ida-Euroopa tervishoiusektori divisjoni. Lisaks põhitööle Microsoftis kuulub Laane Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ja MTÜ IKT Demokeskus juhatusse, vastutades ITL-i ekspordisuuna eest. Rain Laane lõpetas 1994. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ehitusinsenerina ja kaitses 2003. aastal EBS-is ärijuhtimise magistrikraadi.