Microsoft Office 2016 on tänasest ülemaailmselt kättesaadav

Microsoft avalikustas täna ülemaailmselt uue Office 2016 tarkvara Windowsi platvormile. Pilvepõhise Office 365 juurde kuuluvatest äppidest uuenesid nii Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Project, Visio kui ka Access. Täiustatud on meeskonnatöö võimalusi ja tarkvara turvalisust.

Microsoft tuli juuli lõpus välja kasutajate poolt hästi vastu võetud uue opsüsteemiga Windows 10. Microsofti Baltikumi juhi Rain Laane sõnul on Office 2016 koos Windows 10-ga kõige terviklikum töötegemise lahendus nii laua-, süle- kui ka tahvelarvutile. “Office 2016 äpid on kasutamiseks lihtsad ja käepärased igal seadmel, olenemata ekraani suurusest, ning võimaldavad mugavalt töötamist ka kontorist eemal,” kinnitas Laane.

Office 2016 sisaldab mitmeid ajakohaseid muudatusi, mis soodustavad meeskonnatöö tegemist. Näiteks on lisandunud dokumentide üheaegne reaalajas redigeerimise võimalus arvuti töölaual avatud Word’is, PowerPoint’is ja OneNote’is. Dokumentidesse on sisse ehitatud Skype, mis lubab jagada ekraani või suhelda teistega otse lahtiolevas dokumendis.

Täiustatud on ka Office 365 veebiteenuseid, nagu OneDrive’i pilveruum, ettevõtetele suunatud Skype for Business, kiiresti vajalikku teavet leida aitav Delve, ettevõtte privaatne suhtlusvõrgustik Yammer ning mitmed turvaelemendid. E-posti lahendus Outlook pakub senisest kiiremat otsingusüsteemi ja veendub, et kõikidel kirja saajatel oleks juurdepääs pilve-põhistele manustele, mis on kirjaga kaasa pandud.

“Microsofti eesmärk on luua lahendusi, mis aitavad meil kõigil oma igapäevaseid töid ja tegemisi võimalikult hästi ja ilma tarbetu ajakuluta ära teha, jagada ideid ja töötada ühtsete meeskondadena. See on kaasaegse töötegemise standard. Office pakub kõige terviklikumat lahendust nii sidepidamiseks kui ka tööalase info loomiseks, salvestamiseks ja jagamiseks. Praegu kasutab Office’it maailmas juba 1,2 miljardit inimest ehk iga seitsmes planeedi elanik,” tõdes Laane.

Meeskonnatööd soodustavatest lahendustest tutvustas Microsoft täna veel näiteks planeerimisabilist Planner ja sisujagamise rakendust GigJam’i, mille abil saab eri allikatest kokku koguda konkreetse projekti või töö jaoks olulise info.

Tarkvarapakett Office 2016 on 40 keeles kasutajatele kättesaadav tänasest. Kehtiva Office 365 litsentsi omanikele jõuavad uuendused automaatselt oktoobris.  Uuenduste jaoks peab kasutataval seadmel olema peal Windows 7 või sellest uuem opsüsteem. Office 2016 Mac’ile tuli välja juulis.

Uue Office 2016 kohta saab lähemalt lugeda: www.microsoft.com/office