Nutiseadet kasutatakse üha enam kaasaskantava telerina

EMT ja Elioni poolt läinud sügisel turule toodud uue ajastu teleteenus minuTV on vähem kui aastaga kogunud üle 10 000 kasutaja. minuTV kasutusstatistika näitab, et nutitelefonide ning tahvel- ja sülearvutite vahendusel jälgitakse aina rohkem nii telekanalite otsesaateid kui ka salvestusi ja filme.

Eestit kattev 4G mobiilivõrk ning kvaliteetsed nutiseadmed on loonud eelduse selleks, et oma lemmikfilmi, -sarja või spordisündmuse jälgimiseks ei pea end ilmtingimata koduse teleekraani ette sättima. Seetõttu on ilmselt vaid aja küsimus, mil erinevate teleteenuste kasutamine nutiseadmes on sama tavaline nähtus kui nutitelefoniga oma Facebooki konto külastamine.

minuTV kasutusstatistikast selgub, et 65% minuTV kasutajatest on mehed ja 35% naised ning et kasutajate keskmine vanus on 43 eluaastat. Piirkonniti on teenuse kõige agaramad kasutajad Tallinna elanikud, kellele järgnevad Harjumaa, Tartumaa, Pärnumaa, Viljandimaa, Lääne-Virumaa ja Raplamaa inimesed.

Kõige enam eelistavad kliendid minuTV vahendusel jälgida lineaartelevisiooni, mille alla kuulub erinevate telekanalite jälgimine, sh sarjade ja salvestuste vaatamine. Järgnevad VOD teenused ehk filmide vaatamine ning lastele mõeldud sisu jälgimine.

minuTV jälgimiseks kasutatavate internetiühenduste vaates on positiivne, et TOP5 hulka mahuvad ka Elisa ja Starmani internetiühendusi kasutavad inimesed, mis näitab, et teenust kasutavad hea meelega ka teiste sideoperaatorite kliendid. Seadmete vaates eelistavad kliendid minuTV sisu jälgida enim Apple’i ja Samsungi tahvelarvutite ning erinevate nutitelefonide vahendusel.

Selle aasta algusega võrreldes on märgatavalt kasvanud minuTV lineaarkanalite jälgimine – tunniarvestuses jälgisid kasutajad näiteks augustis telekanaleid ca 30 protsendi võrra enam kui tänavu jaanuaris. Kümne vaadatuima kanali hulka mahtusid seejuures Kanal2, ETV, Fox, Kanal12, Kanal11, ETV2, History Channel, Fox Life, National Geographic ja Eurosport.

minuTV kuulutati konkursi Eesti Mobiiliauhinnad 2015 raames Eesti parimaks mobiilirakenduseks meelelahutuse kategoorias. Veebruaris testis tehnoloogiaajakiri Digi nutiseadmetes vaadatavaid teleteenuseid ning ka selles võrdluses tunnistati minuTV testivõitjaks.

minuTV teenust saavad 5-eurose kuutasu eest kasutada kõikide kohalike sideoperaatorite kliendid. Elioni nutiTV Salvestuse teenuse tellijad saavad minuTV teenust kasutada tasuta.