Maksikirja mõõtmed vähenevad

eesti post

Eesti Post tuletab meelde, et 1. märtsist on riigisisese maksikirja suurimad lubatud mõõtmed 230 x 330 x 20 mm. Suuremad saadetised tuleb teele panna pakiga. Rahvusvahelise maksikirja mõõtmed ei muutu.Maksikirjast saab selgelt vaid sõnumite ja õhemate esemete edastamiseks mõeldud teenus. Asjade saatmiseks pakutakse laia valikut pakiteenuseid. Soodsaim, innovaatilisim ja mugavaim viis saadetisi edastada on Post24 pakiautomaatide kaudu. 50 pakiautomaati asuvad üle Eesti 26-s linnas. Eelmisel aastal kasutas Post24 teenuseid üle 100 000 inimese. Pakkide liikumine saatjalt saajani on mugavalt jälgitav post24.ee ja post.ee veebilehel.

Muudatuse eesmärk on teenuse korrastamine ja seeläbi klientide ootuste täitmine. Pakimõõtu esemete kirjaga saatmine tekitas kättetoimetamisel segadust, sest kiri peab mahtuma postkasti. Kui kiri oli suurem ja inimest ei olnud kodus, tuli maksikiri postiasutusse tagasi viia. See tähendas viivitust saadetise kättesaamisel, samas on Eesti Posti klientide jaoks oluline õigeaegne kirjade kättetoimetamine.

Eesti Posti klienditeenindajad on saanud väljaõppe nii muudatuste selgitamiseks kui ka sobivaima pakiteenuse pakkumiseks. Postkontorites on kirjamõõdikud, millega saab mõõta, kas saadetav kiri on standardkiri, maksikiri või hoopis pakk.

Logistikaettevõte juhib tähelepanu ka sellele, et postisaadetiste kättesaamisel on oluline korrektne postkast. Nõuetekohased postkastid kaitsevad ilmastikutingimuste eest ja mahutavad kõik saadetised kasti ära.