AHHAA robootikapäeval selguvad Eesti ja Läti parimad robootikud

THE CHAMPIONSHIP 2007. ATLANTA GEORGIA DOME.
Laupäeval, 2. märtsil 2013 toimub Tartu AHHAAs Eesti esimene First LEGO League finaalvõistlus, kus enam kui 200 Eesti ja Läti robootiku hulgast valitakse parim meeskond ülemaailmsele robootikavõistlusele.Päev otsa vältaval võistlusel võtavad 9-16-aastased koolinoored omavahel mõõtu robotimängus ja meeskonnatöös, disainivad roboteid ning esitavad žüriile oma projekti.

Parim meeskond sõidab MTÜ Robootika kulul mais Saksamaale, kuhu tulevad kokku maailma parimad robootikud. „Nii pingelist ja tasavägist robootikavõistlust, kui laupäeval AHHAAs tuleb, pole Eestis varem olnud,“ ütles võistluse peakorraldaja Heilo Altin. „Võidu nimel ollakse valmis üle oma varju hüppama, kuid samal ajal on võistlejatel kohustus austada sõbraliku võistluse põhimõtteid ja olla professionaalne.“

Žürii eriliikmena osaleb AHHAA robootikapäeval ka laulja Getter Jaani.

AHHAA robootikapäev algab Tartu AHHAAs laupäeval, 2. märtsil kell 10 ning seda pääseb vaatama AHHAA piletiga. Keskusepileti ostjad saavad osaleda ka robootika töötubades ning tantsida koos robot Naoga. Kõigi piletiostjate vahel loositakse välja tasuta robootikašõu ning hinnaline taastuvenergia legokomplekt.

First LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm, mille eesmärk on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Võistluse meeskonnad võivad koosneda kuni kümnest kooliõpilasest ja vähemalt ühest juhendajast, kuid tegu võib olla ka lihtsalt sõpradega, kes soovivad koos midagi toredat teha.

Ürituse ajakava leiab siit: http://www.ahhaa.ee/events_category/tartu-sundmuste-kalender/?id=9622