Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Maailma 10 edukat tehnoloogia idufirmat võistlevad Eestis
Täna algab Eesti suurim startup-firmade konverents Latitude59, kus 10 silmapaistvat tehnoloogia idufirmat tutvustavad enda ettevõtteid, võisteldes 29 000 euro suuruse investeeringu ja sponsorite pakutavate teenuste nimel.
10 edukat tehnoloogia startupi valiti välja 92 ettevõtte seast üle maailma. Valik tehti Baltikumist ja Skandinaaviast, Pakistanist, Iisrealist, Venemaalt, Šveitsist, Prantsusmaalt, Makedooniast ja Suurbritanniast.
Põhilisteks hindamiskriteeriumiteks olid probleemi olemasolu ja sellele lahenduse pakkumine, ärimudel, idee kasvupotentsiaal, tehnoloogia uudsus, turuolukord ja positsiooni võtmine, konkurentsivõime ning meeskond.
Esmane finalistide nimekiri on juba suurvõistluse eel muutunud, sest üks ettevõte ei saanud vajalikuks kuupäevaks Eestisse reisimiseks Viisat ning kahel idufirmal tuleb samal ajal mõõtu võtta mujal maailmas.
Baltikumi esindajatena on Latitude’i võidufondi jahtimas Leedust alguse saanud, kuid ka Eestis juba tegutsev mobiilimaksete platvormi pakkuv ettevõte WoraPay, kelle abil saavad erinevad kaupmehed ühe süsteemi alusel edaspidi vastu võtta erinevate mobiilsete rahakottide makseid.
Lisaks ka Leedu ettevõte CGTrader, kes on loonud 3D mudelite disainereid ja ostjaid ühendav turuplatsi.
Eestist idufirmadena on võistlustules neli ettevõtet:
Deekit – virtuaalne reaalajas tahvel, millega inimesed saavad distantsilt koos töötada; PayPe, mis hoiab kliendikaardid, kinkekaardid, vautšerid ning piletid kõik mobiilsena ühes kohas ning Metrics Development OU, kes pakub teenust, millega äppide arendajad saavad analüüsida kasutajate poolt rakendustepoodi jäetud tagasisidet. Neljanda Eesti idufirmana pääses viimasel hetkel finaali Kliendikaardid.ee, mis loob uusi kliendihaldusvõimalusi ja koondab kliendikaardid ID-kaardile.
Eesti ja Baltikumi startupidega pistavad rinda USA HedgeChatteri sotsiaalmeedia vestluste analüüsil põhinev tööriist aktsiahindade prognoosimiseks, Venemaa Mainpeople Inc, kelle mobiiliplatvorm aitab koguda heategevuseks raha ning Soome Big Data Scoring, mis aitab laenuandjatel analüüsida andmeid ja teha kasumlikke otsuseid.
WoraPay Eesti esindaja Rando Pärna sõnul on Eesti nii Euroopa kui ka maailma mastaabis hinnatud kui tugeva startup keskkonnaga riik. “Latitude59-l on kohal ligikaudu 800 inimest, kellest vähemalt kolmandiku moodustavad professionaalsed rahvusvahelised investorid – usun, et kõik finalistid nõustuvad, et see on koht, kus tahetakse silma paista, sest siinsed startup sündmused võivad osutuda oluliseks hüppelauaks ettevõtete arengus,” selgitas Pärna.
Latitude59 võistluse žüriis hindavad ettevõtteid Creandum’i, Conor Ventures’i, EstBAN’i, Blackbox VC ja Imprimatur Capital’i esindajad.
Rohkem infot Latitude59 kohta: www.latitude59.ee/pitching
TOP10:
– CGTrader (Lithuania)
– Big Data Scoring (Finland)
– BranchTrack (Latvia)
– Mainpeople Inc (Russia)
– Paype (Estonia)
– WoraPay (Lithuania)
– Deekit (Estonia)
– HedgeChatter (US)
– Metrics Development OU (Estonia)
– Kliendikaardid.ee (Estonia)