Looduse Aasta Foto 2013

looduseomnibuss

Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia koostöös Overall EestiAlbion Reiside, Canoni, Epsoni, FotoluksiKunda Nordic TsementiEesti Kultuurkapitali ja Keskkonnainvesteeringute Keskusega kutsuvad kõiki loodusfotohuvilisi osalema konkursil „Looduse Aasta Foto 2013“. Eesti suurimale loodusfotovõistlusele saab võistlustöid esitada 4. märtsini. Auhinnasaajad kuulutatakse välja 27. aprillil 2013 Estonia Kontserdisaalis.

Looduse Aasta Foto toimub tänavu juba 13. korda. Läbi aegade on konkursil auhinnatud tööd ilmunud Loodusfoto Aastaraamatute kaante vahel. Möödunud aastal osales Looduse Aasta Fotol 1400 autorit, kes saatsid võistlustulle rohkem kui 10 600 fotot.

Looduse Aasta Foto auhinnafond on 10 000 eurot. Peaauhinnaks on seekord reis Hiinasse. Fotosid hindab tunnustatud fotograafidest, kunstnikest ja loodusetundjatest koosnev žürii Rein Marani juhtimisel.

Lastearvestuses (kuni 13 aastased) ja noortearvestuses (kuni 19 aastased) saab osaleda kolmes võistluskategoorias: looduspildid, loomapildid, inimene ja loodus.

Üldarvestuses, kus osalejate vanus ei ole piiratud, on avatud kaheksa võistluskategooriat: loomad oma keskkonnas ja loomaportreed, loomad tegutsemas, maastikupildid, taimed ja seened, inimene ja loodus, vormimängud looduses, mustvalge looduspilt, maailma loodus.

Lae oma aasta parimad looduspildid üles Looduse Omnibussi lehele ja konkureeri väärikale tiitlile „Looduse aasta foto 2013“.

looduse omnibuss