-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Lohu valiti parimaks digikülaks
Eesti digilevi valitsuskomisjon valis parimaks digikülaks Lohu küla Raplamaal, kus aidati ühistegevuse tulemusel kõigil elanikel täielikult digitaaltelevisioonile üle minna. Küla saab auhinnaks digi-jaanipäevapeo, mis on plaanis korraldada Loone linnuses.Lohu küla elaniku Katri Pajumetsa sõnul sai digilevile üleminek alguse juba paar aastat tagasi, kui Lohu külas kadus ETV analoogtelevisiooni pilt. „Siis sai ostetud ka esimene digiboks ja veendutud, et ETV digi-tv pilt taastub,“ kirjeldas Lohul digilevile üleminekut vedanud Pajumets. „Esimest digiboksi katsetasime külas eri kodudes, mille tulemusena veendusid inimesed, et digipilt on olemas ja soovisid ka endale selle seadme soetada. Aitasime digiboksi soetanud peredel seadet paigaldada ja häälestada. Meie selgitustöö ulatus ka teisel pool Keila jõge asuvasse Loone külasse, kus samuti oli analoogtelevisiooni levi kadunud. Käisime oma digiboksiga ka seal telepildi taastamist katsetamas, mis ka õnnestus. Seega tuleb tõdeda, et oleme juba kaks küla digilevile üle viinud.“
Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli selgitusel eristus Lohu küla konkursil selle poolest, et digilevile üleminekut alustati varakult ning selles protsessis aidati ka naaberküla. „Ehkki digiküla konkurss on tänaseks läbi, kutsun endiselt tehnikateadlikumaid inimesi üles oma kodukandis ringi vaatama ning vajadusel digilevile üleminekul abi pakkuma,“ ütles Pihel. „Paljud üksi või ka kahekesi elavad vanemad pensionärid ei ole veel endale teadvustanud, et ilma digiboksi või digitelerita nad pärast 1. juulit enam tavaantenniga telepilti ei näe. Neile tuleks veelkord selgitada digilevile ülemineku sisu, aidata seadmete paigaldamisel ja häälestamisel ning õpetada ka digiboksi puldiga kanalite vahetamist ja elektroonilise saatekava vaatamist.“
Digiküla konkursil osalemiseks tuli ühistegevuse käigus aidata küla igal perel digilevile üle minna hiljemalt 1. juuniks. Ühistegevuse all peeti silmas nii vanemate inimeste kui ka teiste abivajajate aitamist digibokside või digitelerite paigaldamisel ja häälestamisel ning vajadusel ka katuseantenni kohendamisel.
Juba kahe nädala pärast 1. juulil kell 5 lõpetavad kõik Eesti telesaatjad analoogtelevisiooni edastamise ning teleprogramme näeb tavaantenni kaudu ainult digitaalsena. Selleks hetkeks peavad kõik need, kes näevad täna vaid kolme Eesti telekanalit, soetama endale digiboksi või soovi korral uue digiteleri. Tingimata tuleks eelistada Eesti Digilevi märgiga seadmeid, sest nende sobivust siinse digilevi võrguga on põhjalikult kontrollitud.
Tasuta Eesti telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2, Kanal 11) digitaalseks vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga. Kui soovitakse lisaks vaadata rahvusvahelisi ja kodumaiseid tasulisi kanaleid, võib liituda sama katuseantenni kaudu vastuvõetava tasulise digilevi paketi või mõne kaabel- või satelliittelevisiooni teenusega. Praeguseks juba mõne teenusepakkujaga liitunud televaatajaid Eesti üleminek digilevile tehnilises mõttes ei puuduta.
Digilevile ülemineku kohta saab lisainfot veebilehelt www.digilevi.ee ja infotelefonilt 17101.