BITE kaasajastab oma Läti mobiilivõrgu Huawei SingleRAN@Broad lahendust kasutades

Kõikjal maailmas mobiilioperaatoritele järgmise põlvkonna telekommunikatsioonivõrkude lahendusi pakkuv Huawei ja Baltimaade üks juhtivaid mobiilioperaatoreid BITE Group  teatasid täna kokkuleppest, mille kohaselt tarnib Huawei BITE-i Läti mobiilivõrgu kaasajastamiseks SingleRAN@Broad lahenduse ja 4G-valmiduse tehnoloogia.
Shanghais allakirjutatud lepingu kohaselt ehitab Huawei Lätis BITE-ile tervet riiki katva 2G/3G/4G mobiilivõrgu, sealhulgas põhivõrgu ja raadio juurdepääsuvõrgu seadmestiku ning SingleRAN@Broad lahenduse. SingleRAN@Broad on uus lahendus, mille Huawei tõi avalikkuse ette 2010. aastal. Lahendus murrab barjäärid, mis lahutavad erinevaid standardeid ja tehnoloogiaid (2G/3G/4G) ning muudab mobiilse andmeside tulevikus tulusamaks. Projekti esimene etapp lõpetatakse 2010. aasta lõpuks. Huaweilt uusimate tehnoloogiate soetamisega saab BITE enda käsutusse nii parema, tervet riiki katva leviala kui ka keskkonnasõbraliku infrastruktuuri, mis vähendab energia tarbimist vähemalt 30% võrra ja töötab senisest palju tõhusamalt.

„Koostöö BITE-iga valmistab meile rõõmu,” sõnas Huawei Põhjamaade ja Balti riikide osakonna tegevdirektor James Chen. „Huawei jaoks on tegemist esimese nii suure projektiga Balti riikides. Tänu valdkonna juhtivatele 2G/3G/4G tehnoloogiatele ja meie laiale kogemustepagasile võrkude kaasajastamise vallas oleme kindlad, et suudame ehitada BITE-ile kõrgekvaliteedilise võrgu ja parandada seeläbi tulevikus veelgi BITE-i klientide kogemusi mobiilse kiire andmeside kasutamisel, seda kõikjal ja alati. Ühtlasi laiendame oma Riia kontori tegevust, et meie kliente paremini teenindada ja Huawei veelgi enam kohaliku turuga siduda.”
Bite Groupi tegevdirektor Fred Hrenchuk sõnas: „Antud koostööprojekt saab olema suurim mobiilsidevõrgu kaasajastamise alane ettevõtmine Balti telekommunikatsioonisektoris ja see loob meie klientidele senisest enam võimalusi. Lisaks tagab koostöö BITE-le kõrgekvaliteedilise mobiilivõrgu väljaehitamise rekordkiirusel, mis on üks meie ettevõtte edukuse tagamise strateegilistest prioriteetidest Lätis. Huawei teadmistepagasi ja uuenduslike tehnoloogiate abiga saame jätkata oma kiiret kasvu, et pakkuda klientidele kõrgeima kvaliteediga teenuseid kõikjal Lätis.”