Logitech Cube – Ülevaade

Kui sa esimest korda oma silmad sellepeale suunad mõtled sa koheselt et see ei ole kuubik – see näeb rohkem välja nagu kohmakas kustutuskumm. Kuid ta on pisike ning mahub igalepoole – olgu selleks pintsaku tasku või Zippo teksades. Kuid tegemist on siiski suhteliselt kena tootega välimusega hiirega – valge või must koos triipudega, läikiv. Ning kõik mis läigib tõmbab endale ligi sõrmejälgi. Kuid sellest pole lugu, kuna peale põhja on kõik muud küljed kerge kurviga.Kogu pealmine plaat on puutetundlik nagu ka enamustel uutel sülearvutitel. Kui sa vajutad ülessepoole, toimib see vasaku klõpsuna või veidi allpoole vajutades parema klõpsuna. Kerimine toimib kogu plaadi ulatusel ning nii nagu ka kõik muu selle hiire juures – kerge viitega. Kuid kas sa märkasid puuduvat nuppu? Täpselt nii, meie kõigi armastatud keskmine nupp on antud hiirel puudu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=fIaVlAga22E

Kaasatulnud tarkvara mis peaks kerimise sujuvamaks tegema ei paistnud kas töötavat või tegi asju hoopis hullemaks. Seega sellest sai loobud kiiresti. Kuid mulle mainiti et see peaks olema väga mugav kasutada presentatsioonidel klikkerina. Kui sa tõstad hiire õhku lülitub põhaj olev lasersensor välja ning vajutades ülemist nuppu avaneb sulle järgmine slaid, pöörad ringi ja vajutad nuppu lähed tagasi. Väike edasiarendus, mis meil BattleIT laboris mõttesse tuli – miks lülitada sensor välja kui hiir õhku tõsta? Oleks väga mugav, kui saaks kasutada sensorit nt. hiire liigutamiseks põidlaga Powerpoindil teatud asjade esiletoomiseks kuna laserit ju seadmel pole.

Seadme aku osas ei ole ma ainuke kes kurdab – nimelt on hiirekesel aku tühi juba töönädalaga samalajal kui muud Logitechi tooted peavad kusagil kuu või rohkem vastu. Ilmselgelt on siinkohal takistuseks seadme suurus kuid siiski. Vaadates tema peamist konkurenti Swiftpoint tundub see hoopis ergonoomilisem ja mugavam kui Logitech Cube. Ka ei aita krõbe hind (ligi 60€) kaasa seadme soovitamisele. Kuid kui sulle kaalub üle välimus ja miks mitte ka võimalus kasutada teda presentatsioone tehes klikkerina, siis on tegemist hea ostuga.