LHV Pank ärgitab IT Akadeemia tudengeid finantssektorisse panustama

265655_01

LHV Pank ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus sõlmisid koostööleppe, mille kohaselt toetab pank järgmise kolme aasta jooksul IT Akadeemia programmi lõpetajaid rahaliste stipendiumidega. 
Uus LHV Panga stipendium on mõeldud bakalaureuse astme tudengitele. „Soovime ärgitada infotehnoloogia tudengeid kasutama oma tarkust ja oskusi ka väljaspool info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektorit,“ rääkis LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu. „Sügisel on õige aeg lõputöö teema valimiseks ja loodetavasti mõtleb mõnigi üliõpilane nüüd sellele, kuidas oma tööga panustada majandusvaldkonda või panganduse arengusse.“

LHV toetuse alusel jagatakse kolmel järjestikusel õppeaastal välja üks 3000 euro suurune stipendium. Stipendiumiga tunnustatakse IKT-alaseid bakalaureusetöid, mis aitavad kaasa Eesti majanduse arengule või finantssektori edendamisele Eestis. Tööde juures hinnatakse nende praktilist väärtust. Stipendiumile saavad kandideerida Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli bakalaureuse taseme Informaatika õppekavadel 2013/2014 õppeaasta jooksul lõputöö kaitsnud tudengid.

„Partnerlus LHV Pangaga on meie jaoks tähtis, sest motiveerib tudengeid oma õpinguid laiemalt planeerima ja niiviisi pikas perspektiivis populariseerib veelgi IT haridust,“ rääkis Hariduse Infotehnoloogia SA juhatuse esimees Erki Urva. „Meie lõpetajad on Eesti arenevas IT-sektoris hinnatud tegijad ja ka pangad vajavad järjest enam infotehnoloogilist võimekust,“ selgitas ta.

Stipendiumikomisjon moodustatakse ITA programmi juhtkonna ja LHV esindajatest. Taotlusi saab esitada 2014. aasta kevadel. Taotlusi võetakse vastu IT Akadeemia kodulehe kaudu eesti ja inglise keeles: www.studyitin.ee.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning hariduse pakkumise arendamiseks Eesti ja välistudengitele. IT Akadeemia koondab tudengeid Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnika Ülikooli IKT erialadelt.