LG G4: kogu tõde nahast korpuse loomise kohta

LG_G4_2 (Large)

Tallinn, Eesti, 8. juuli 2015 – Tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) arenduse- ja disainitiimi liige jagas infot LG G4 loomisprotsessi kohta ning paljastas, miks valmistati G4 nutitelefonile nahast korpus. LG viimane lipulaev G4 nutitelefon on mugavalt elegantne, näeb hea välja ning on kasutajasõbralik. Alates disainist kuni kaamera ja kasutajaliideseni on see kõige ambitsioonikam telefon, mille LG on eales loonud.

„Tahtsime valmistada nutitelefoni, mis teeks kliendid telefoni kasutades üha õnnelikumaks,“ ütlesid G4 arendust juhtinud tooteplaneerimise tiimi liikmed Jong-seo Choi ja Yun-jin Shin. „Panime end täielikult oma klientide kingadesse.“

„Kuigi kanname nutitelefone kaasas kogu aeg ja iga päev, on enamus neist käes hoides külmad ja kõvad. Kui mõtlesime, kuidas telefoni võiks inimsõbralikumaks muuta, meenus meile nahk,“ rääkis disainitiimi ekspert ja juht Youngho Kim. LG G4 nahast tagumine korpus on nutitelefoni kõige erilisem osa ning see on üks esimesi katseid kasutada elektroonika valmistamisel päris nahka. Selle mõte on muuta telefon käes hoides mugavamaks, lisades sellele inimlikuma mõõtme. „Inimesed ei unusta, kui mugav on G4 käes hoida,“ ütles Kim. „Nad saavad siis aru, kui võõras tundub hoida käes metallist või klaasist nutitelefoni.“

Kui esialgu tundub nahast korpus inimestele lihtsalt mugav, siis hiljem avaldab neile muljet naha unikaalne karakter ja see, kuidas nahk aja jooksul ja kasutades muutub. „Nahk muutub ajas ja sellele tekib märke vastavalt sellele, millised on kasutaja harjumused.“ Lisaks annab nahk telefonile ka iseäraliku meeldiva lõhna, mis on hämmastanud telefoni testijaid üle maailma. Seega stimuleerib telefon lisaks muudele meeltele ka lõhnameelt.

Õige naha leidmine võttis aega rohkem kui 3 aastat uuringuid, kümneid miljoneid nahast testmaterjale kogu maailmast ning kurikuulsat testimisprotsessi, et leida nahk, mis peaks vastu niiskusele ja vee mõjule, samal ajal aga saavutades unikaalse karakteri. Et leida parimat nahka, külastas telefoni arenduse eest vastutav juht paljusid nahatöötlustehaseid ning Apgujeong-dong ja Cheongdam-dong kauplusi Gangnamis, otsides nahast tooteid.

Nutitelefonidel haruldane F1.8 avaga objektiiv koos 16MP kaameraga on veel üks G4 eriline omadus. Kaamerat arendades kasutas tootearenduse meeskond pidevalt kasutajapoolset lähenemist, tehes iga päev arenduses oleva kaameraga pilte. Nad kogusid kokku kõik turul saadaval olevad kaamerad ning võrdlesid nuppude ja menüüde seadistusi, et luua kõige lihtsam kasutajaliides. Selle tulemusena on G4 nutitelefonil 8MP eesmine kaamera suurepäraste selfie-de tegemiseks ja vähendatud ava F1.8-ni, et luua heledaid fotosid ka hämaras, sest inimesed teevad enamasti pilti siseruumides. „Saime arendajate hulgas kuulsaks, sest tegime uuendusi viimase nädalani enne tooteesitlust,“ naeris Choi.

LG G4 on Eestis saadaval alates juunikuust 2015.

Põhiomadused:

 • Kiibistik: Qualcomm® Snapdragon™ 808 protsessor ja X10 LTE
 • Ekraan: 5.5-tolli Quad HD IPS Quantum Display (2560 x 1440, 538ppi)
 • Mälu: 32GB eMMC ROM, 3GB LPDDR3 RAM / microSD slot
 • Kaamera: tagumine 16MP koos F1.8 avaga / OIS 2.0 / eesmine 8MP koos F2.0 avaga
 • Aku: 3,000mAh (eemaldatav)
 • Operatsioonisüsteem: Android 5.1 Lollipop
 • Mõõtmed: 148.9 x 76.1 x 6.3 – 9.8 mm
 • Kaal: 155g
 • Võrk: 4G / LTE / HSPA+ 21 Mbps (3G)
 • Ühenduvus: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.1LE / NFC / USB 2.0
 • Värvid: [keraamiline] Hall metallik / keraamiline valge / läikiv kuld /
 • [nahk] Must / pruun / punane
 • Muu: Manual Mode / Gesture Interval Shot / Quick

LG_G4_1 (Large)