Lätlased üritavad nädalavahetusel pikima telefonikõne maailmarekordit

Viis paari alustasid täna Riias kuulsuse ja enam kui 14 000-eurose auhinnafondi nimel üritust lüüa maailma pikima telefonikõne senine rekord – 43 tundi 8 minutit ja 55 sekundit.Neli läti ja üks leedu paar alustasid täna Alfa ostukeskuses pealtvaatajate silme all Tele2 mobiilivõrgus rekordiüritust. Kõnesid kontrollivad kohtunikud ja sõltumatud vaatlejad. Rekordi löömiseks peab järgima Guinness World Record organisatsiooni poolt seatud reegleid – näiteks toob diskvalifitseerimise venitamine ning lühivastused stiilis “ei” ja “jah”, samuti ei tohi jutupausid olla pikemad kui kümme sekundit. Inimesed peavad vestlema mõtestatult, kuid etteantud teemadel ning järjekorras.

Rekordiüritusele kandideeris enam kui tuhat inimest ning kaubanduskeskusesse on vestlejatele eraldatud 3×3-meetrised piirkonnad, neile pakutakse kõnede ajal ka toitu ning jalamassaaži. Kõnede tehnilise toe tagab mobiilioperaator Tele2.

Rekordiüritust saab ööpäevaringselt jälgida ka veebiaadressil www.sarunurekords.lv<http://www.sarunurekords.lv>. Praegune pikima kõne Guinnessi rekord kuulub kahele šveitslasele