ID-kaarti on elektrooniliselt kasutanud üle 500 000 inimese

Eestis on enam kui pool miljonit isikut, kes on vähemalt ühe korra oma digitaalset isikutunnistust elektrooniliselt kasutanud – oma isikut tuvastanud või andnud digitaalallkirja.

Eestis on väljastatud ID-kaarte ja elamisloakaarte rohkem kui 1,3 miljonile inimesele.
„See, et 37% kaardiomanikest on elektroonilist isikutunnistust kasutanud, on väga positiivne tulemus ja näitab, et Eesti elanikud hindavad ID-kaarti ja peavad selle elektroonilisi võimalusi kasulikuks,“ ütles Sertifitseerimiskeskuse juht Kalev Pihl.

ID-kaardi elektroonilistest võimalustest kasutatakse Eestis aktiivselt nii enda isiku tuvastamist kui ka digitaalselt allkirjastamist – alates esimese ID-kaardi väljastamisest 2002. aastal on 500 000 inimest oma isikut elektrooniliselt tuvastanud kokku vähemalt 131 miljonit korda. See teeb iga kasutaja kohta vähemalt 260 elektroonilist isikutuvastust.

10 aasta jooksul on 500 000 inimest andnud 78 miljonit digitaalallkirja ehk iga kasutaja kohta keskmiselt märkimisväärsed 156 digitaalset allkirja.

„On tähelepanuväärne, et kokku on ID-kaarti elektrooniliselt kasutatud rohkem kui 209 miljoni korda. Kõik need korrad on isikud saanud oma asjad aetud nii, et ei ole pidanud kusagile kohale minema. Keskmiselt on teinud üks ID-kaardi kasutaja Eestis 416 tehingut. Selle numbriga on Eesti selgelt liidripositsioonil nii Euroopas kui kogu maailmas “ ütles Pihl.

Märtsi lõpu seisuga on Eestis välja antud 1 317 983 unikaalset ID-kaarti ja elamisluba.