Kuidas muuta Fahrenheiti Celsiuseks kasutades Metro Weather rakendust[Windows 8]

The Weather App Windows 8 Metro start ekraanil näitab tavapäraselt temperatuuri Fahrenheitina. See aegunud skaala on populaarne ainult USAs ja võib-olla mõnedes teistes riikides, ülejäänud inimesed eelistavad vaadata temperatuuri Celsiuse skaalal. Nii, et kui soovite muuta skaalal Fahrenheiti Celsiuseks kasutades The Weather Appi siis on väike õpetus kuidas seda teha.

Ava oma Metro start menüü ja vajuta Win+C ,et tuua esile lisamenüü ametlikult kutsutud “Charm”. Sealt valige seaded (Settings).

Nüüd avaneb teile küljele seadete menüü.

Vahetage Fahrenheit Celsiuseks.

Head kasutamist!

Celsiuse skaala on Rootsi füüsiku ja astronoomi Anders Celsiuse poolt 1742. aastal kasutusele võetud soojuspaisumisel põhineva skaalaga termomeeter mille skaala on jaotatud Celsiuse kraadideks ja tähistatakse sübmboliga °C.

Celsiuse poolt leiutatud skaalaga termomeetril oli vee keemispunkt võetud 0 kraadiks ja jää sulamispunkt oli -100 kraadi. Nende punktide vahe oli jaotatud 100 võrdseks osaks. Kuna sellise skaalaga termomeetrit oli praktikas ebamugav kasutada, keeras Carl von Linné 1745. aastal selle termomeetri skaala ringi, võttes jää sulamistemperatuuri võrdseks 0 kraadiga ja vee keemispunkti +100 kraadiga. Sellest termomeetrist sai kõige enim kasutatava skaalaga termomeeter.