Kaugtöö Päeval tehakse tööd väljaspool kontorit

31. mail toimub Eestis Kaugtöö Päev, mille käigus kutsutakse inimesi üles tegema tööd väljaspool kontorit. Päeva eesmärgiks on suurendada ühiskonna teadlikkust võimalustest ja eelistest, mida kaugtöö kaasaegsete tehnoloogiate abil nii töötajatele kui ka ettevõtetele pakub.

„Tööd tehakse tänapäeval mobiilsetel seadmetel – sülearvutites, tahvlites ja nutitelefonides. Ometigi istub enamik inimesi hommikust õhtuni kontorilaua taga, sest minevikus oli see ainuke võimalus töö tehtud saada,“ rääkis Microsoft Eesti juht Rain Laane. „Kaugtöö Päeval saab järele proovida, milliseid võimalusi pakub tänapäeva tehnoloogia töö tegemiseks kõikjalt. Microsoft Eesti töötajad teevad kaugtööd näiteks 50% ulatuses ja säästetud raha, suurem paindlikkus, tõhusus ning inimeste rahulolu kasv on tuntavad,“ lisas Laane.

Elioni äriklientide segmendijuht Martin Rand lisas, et kaugtöö põhimõtted on hakanud tänu tehnoloogiale kiiremini levima. „Hetkel pakuvad aga vaid 5-6% kõikidest üle 5 töötajatega ettevõtetest oma töötajatele mugavaid kaugtöö võimalusi. Teenusepakkujad on viimasel paaril aastal toonud turule mitmeid selliseid lahendusi, mis toetavad töö tegemist kontoriseinte vahelt väljas,“ rääkis Rand ja tõdes, et kaugtöö populaarsuse kasv on avaldanud tugevat mõju ka Elioni tootearendusele.

Facebooki vahendusel on võimalik osa võtta kodukontori fotokonkursist, parimatele on välja pandud auhinnad Microsoft Eesti ja Elioni poolt. Lisalugemist kaugtöö kohta on ka Targa Töö Ühingu kodulehel.

Microsoft ja Elion viisid veebruaris läbi uuringu, selgitamaks välja, millised on kaugtöö võimalused Eestis. 80% küsitlusele vastanutest ütles, et sooviksid teha tööd ka väljaspool kontorit, 57% peab koosolekuid interneti vahendusel ja 76% kasutab nutitelefoni ka töö tegemiseks. Uuringu tulemustega saab lähemalt tutvuda siin.

Kaugtöö Päeva korraldavad Microsoft Eesti ja Elion koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Targa Töö Ühinguga.

Kuidas Kaugtöö Päeval osaleda:
• Liitu üritusega Facebookis ja osale sealsamas kodukontori fotokonkursil
• Saada info edasi kolleegidele ja sõpradele
• Lisa bänner oma firma kodulehele
• Trüki välja plakat ja pane töökohas infostendile

Mis on kaugtöö?
Kaugtöös on arvestatud mõlema poole (tööandja ja töövõtja) vajadusi. Töötajatel on suurem vabadus, aga ka vastutus töö tulemuste eest. Kaugtöö puhul valitakse töö aeg, koht ja viis vastavalt sellele, mis töö tulemuse seisukohast kõige otstarbekam on. Märksõnadeks on paindlikkus, partnerite koostöö, iseseisvus ja ettevõtlik suhtumine.

Kaugtöö eelduseks on tänapäevaste tehnoloogiate (süle- ja tahvelarvutid, nutitelefonid, pilvetehnoloogia) ning kiire interneti olemasolu. Kaugtöö suurendab töötajate paindlikkust ja tõhusust, säästes samas tööandjale ressursse (näiteks kulud kontori ülalpidamisele ja infotehnoloogiale)

Lisalugemist kaugtöö ja selle praktilise korralduse kohta on ka Targa Töö Ühingu kodulehel.