Eestlased ajavad taga sajandi suurimat veebitoote läbimurrangut

Eeloleval nädalavahetusel kogunevad Eestisse ingelinvestorid ja veebiteenuse arendajad, et aidata luua kuni 10 mobiilirakendust, millest parima rakenduse loonud meeskonnale paneb Credit24 välja pääsme Pariisi, interneti tulevikutrendide loojate konverentsile LeWeb.
“Internet ja nutitelefonid omavad üha suurenevat rolli meie igapäevaelus. Tänu sellele on ka majandusse kaasatud aina rohkem ettevõtteid, kes tegevad veebi ja mobiilirakenduste loomisega ning selle trendi kahanemist pole märgata,” kinnitab veebi- ja mobiilitarkvara arendusega tegelev Mooncascade juht Priit Salumaa. “Me jõuame aina lähemale olukorrale, kus mobiilirakendused suhtlevad su kodu ja autoga, määrates toa temperatuuri, saunaahju käivitumise aja ning panevad tööle auto eelsoojenduse peale seda, kui oled hommikul oma nutitelefonis äratuskella kinni pannud,” lisas nädalavahetusel Tartus toimuval Garage48 idufirmade toote-arenduse üritusel ettevõtjaid nõustav Salumaa.

5.-7. oktoobril toimuval Garage48 hackatonil nõustavad ettevõtjaid ka Saksa ingelinvestor Christopher Muenchhoff, kes on juba investeerinud Eesti idufirmasse Pipedrive. Lisaks sakslasele on kohal juhtiv mobiilse pileti arendaja Masabi kaasasutajad Tom Godber ja Ed Howson, kes on oma teenuse arendamiseks tõstnud enam kui 6 miljonit dollarit riskikapitali.

Credit24 Eesti turundusjuhi Rasmus Tipp`i sõnul on igale start-up ettevõttele kindlasti oluline ammutada oma ala spetsialistide kogemust ja nõu, kuidas oma innovaatiline toode maksimaalse tulemuseni lihvida. „Oleme olukorras, kus internetil ja mobiilsidel põhinevate toodete arendamine toimub maailmas kiiremini kui me adudagi suudame. Eestis on nutikaid päid ja oskustega ettevõtlikke inimesi, keda innustame üha globaalsemalt mõtlema ja oma toodetega järjest julgemalt uusi turgusid haarama. Kui seda ei tee teie, teeb seda teie konkurent,“ lisas Tipp.

Tänavusel Pariisis toimuval LeWeb konverentsi keskendutakse teemale “Internet of Things” ehk IoT, mida peetakse käesoleva sajandi suurimaks tehnoloogiliseks läbimurranguks. IoT sektor keskendub toodetele, mis ühendab seadmeid, võrku ja inimesi. Läbi aastate on LeWeb konverentsidel üles astunud lisaks Googlest ja YouTube juhtfiguuridele maailmatuntud nimed erinevatest valdkondadest nagu moelooja Karl Lagerfeld, kirjanik Paulo Coelho ja endine Rahvusvahelise Valuutafondi IMFi juht Christine Lagarde.

2010. aastal kuue Eesti ettevõtja poolt asutatud Garage48 sihtasutus korraldab nädalavahetuse hackathone üle maailma. Lisaks haldab sihtasutus Tallinna kesklinnas, Rävala pst 7 asuvat Eesti suurimat 450m2 startupide koostöötamise kontorit.