IT-ettevõtted kutsuvad konverentsile „See on turvaline IT!“

Sügisesel koolivaheajal jätkub Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu eestvedamisel konverentside sari „ See on turvaline IT!“ noorte internetialase turvateadlikkuse tõstmiseks. Konverentsid toimuvad Rakveres ja Jõhvis.Konverentsidel jagavad Eesti IT- ettevõtted teadmisi, missugused on tehnoloogia arengusuunad ja mida tuleb internetiohutuse seisukohalt silmas pidada. Samuti räägitakse, kuidas kasvatada noortest teadlikud Interneti kasutajad. Tänapäeval, kui suhtlusvõrgustikud ja mobiilsed seadmed on noorte elu loomulik osa, tuleb ka täiskasvanuil tagada, et lapsed teaksid, kuidas end kaitsta Internetis peituvate ohtude eest.

Lisaks ettevõtetele astuvad konverentsil üles õpetajad, korrakaitsjad ja internetiturvalisuse tagajad, kes selgitavad, mida teha, kui on põhjust arvata, et Interneti asjatundmatu kasutamine on toonud kaasa noore jaoks keerulise olukorra. Samuti tutvustakse erisuguseid õppemeetodeid ja -materjale, mida saab kasutada noorte teadlikkuse tõstmiseks.

Konverentsidel astuvad üles ITLi president Taavi Kotka, Sertifitseerimiskeskuse juht ja internetiturvalisuse koolitaja Kalev Pihl, Microsoft Eesti tehnoloogia konsultant Rasmus Reimo, Igor Zujev Kaspersky Labist, Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbeekspert Anto Veldre, Pelgulinna Gümnaasiumi arendusjuht ja projekti Targalt Internetis koolitaja Birgy Lorenz, BCS Koolituse koolitaja Tarmo Rosenfeldt ning veebikonstaabel Maarja Punak Politsei- ja Piirivalveametist.

Konverentsid toimuvad 23. oktoobril Rakvere Kultuurikeskuse ja 24. oktoobril Jõhvi 2012 kontserdimajas.

Konverentsidele oodatakse õpetajaid, noorsoo- ja sotsiaaltöötajaid ning kõiki, kes oma töös puutuvad kokku noorte ja lastega, samuti lapsevanemaid. Konverentsid on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine veebilehel www.itl.ee

Konverentside sarja lõpetab 4. jaanuaril Tallinnas toimuv konverents. Kevadisel koolivaheajal toimusid konverentsid Tartus, Pärnus ja Paides.

Konverentside korraldamisel tehakse tihedat koostööd nii Eesti Lastekaitse Liidu, Tiigrihüppe Sihtasutuse, Eesti Politsei ja Piirivalveameti ja Riigi Infosüsteemi Ametiga.

Konverentside sarja „See on turvaline IT!“ toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.