Intergame 2013

IGExpo_gorizont

Projekt ’’IGExpo’’ – I mängutööstuse ’’INTERGAME 2013’’ konverents ja mess Eestis

Alates 2013. aasta 31. jaanuarist kuni 1. veebruarini toimub Tallinnas, Radisson Blu Hotelli Konverentsi keskuses, Esimene Rahvusvaheline spetsialiseeritud konverents ’’INTERGAME 2013’’. Seesuguse plaaniga üritus toimub Eestis esmakordselt. Konverentsist võtavad osa umbes 200 mängutööstuse tegelast, kelle ees esinevad juhtivad eksperdid Eestist, Soomest, Venemaalt, Portugaaliast, Saksamaalt ja teistest Euroopa riikidest. Konverentsi temaatikaks on video-, arvuti-,online- ja mobiilmängud.

 

Ürituse ’’INTERGAME 2013’’ kontseptsioon seisneb platvormi loomises ühendamaks professionaale, kes töötavad mängutööstuse sfääris. See sfäär areneb väga kiiresti kogu maailmas ning ka Eesti võib saada sellel alal nähtavale kohale. Eesti sihikindel areng IT vallas teeb teda aina ligitõmbavamaks rahvusvaheliste investorite jaoks. Just nimelt Eestis ilmus Euroopa esimene inkubaator algajate mängude väljatöötajate jaoks Gamefounders ning koostöös sellega on käimas ’’INTERGAME 2013’’ organiseerimine. Sel aastal kolis mängutööstuses tegutsev Taani ettevõte BetaDwarf Entertainment Eestisse, motiveerides antud otsust sellega, et just siin leidis see talle vajalikke ressursse, aga ka Gamefoundersi arvestatavat toetust.

Tänu oma geograafilisele asendile on Eesti sillaks Põhja-Euroopa ja Ida-Euroopa vahel. Antud regioonide spetsialistide koostöö tugevdamine, investeeringud Eestisse ja sellest lähtuvalt ka uute töökohtade loomine meelelahutusvallas, on projekti IGExpo peamised arengusuunad.

Selle projekti raames läbiviidav konverents, mille moderaatorina esineb Euroopa föderatsiooni mängude väljatöötajate peasekretär Malte Bermann, saab tööstuse juhtivate spetsialistide kogemuste vahetamise platsiks. Konverentsi programm sisaldab endas ’’Pitching võistlust’’, milles innovatiivsete ideedega isikud saavad võimaluse esitada oma projekte potentsiaalsetele investoritele.

Projekti organisaatorina esineb Larssen Capital’i tütarettevõte North Expo Marketing – ettevõte, mis tegeleb näituste korraldamisega. Projekti IGExpo juht on 2008. aastal Kiievis edukalt toimunud esimese rahvusvahelise luksuse näituse – Luxury Temptation alusepanija.

Mängutööstus on mitmekülgne – siit leiab igaüks ’’oma mängu’’.

Informatsioon projekti kohta www.igexpo.eu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nIZYxZwW-OA
ban4_slog
Meelelahutuse sektoris on esitatud onlain ja reaalne kasiino ning kõik, mis mängutööstusega seotud, tuues meieni interaktiivsed, onlain- ja reaalsed mängud korraga ühes kohas ja samal ajal. Mängutööstus on ülimalt mitmekesine ning selles on külastajal võimalik ka vastavalt oma huvidele veenduda – kõik eksponaadid on peale silmaga vaatamise ka käega katsutavad! Messi meelelahutuse ja puhkealas toimuvad pokkeriturniir nii professionaalidele kui ka harrastajatele ning osalejate sõuprogramm, mis tutvustab üksikasjalikumalt messil esitletud mänge või eksponaatide mehhanismi.

*Hasartmängude osakonda kuuluvad meelelahutusettevõtted asuvad messi eriterritooriumil, kus kehtib vanusepiirang (21 a).
Radisson_Hall_600
Messil on esindatud järgmised valdkonnad:
– Оnlain-, arvuti-, konsooli- ja mobiilimängud
– Onlain-kasiino ja mänguautomaadid
– Mänguarendajad
– Mängutootjad
– Mängu- ja meelelahutuse PC’d, notebook’id ning tahvelarvutid
– Mängukonsoolid ja lisaseadmed
– 2D-3D graafika ja disain
– Mängude tarvikud ja lisaseadmed
– Mobiiltelefonide ala
– Virtuaalreaalsuse tehnoloogiad
– Mängumootorid
– Mänguarenduse allhanketeenusedKülastaja meelt lahutavad lisaks kogu ürituse jooksul toimuvad erinevad konkursid, kus võitjad saavad ka auhindu ja diplomeid.

Osale mängus ja võida messile kaks tasuta piletit!
Rohkem infot ürituse kohta leiad siit!