Intel tuleb turule uudse laptopi kontseptsiooniga

Intel on nägemas suurt vaeva selleks ,et tulla sülearvutite turule Inteli-põhise riistvara ja uuenäolise Windows 8 tarkvaraga. Ultrabook brändi omanikuks on Intel. Need on õhukesed ja ülimalt kerged masinad, mis oma olemuses otsivad lõhet odavaklassi pisikeste rüpperaalide ja tabletide vahel. Paljudele peaks ju olema selge ,et hetkel müügil olevad Netbookid ei suuda võistelda oma jõudluses MacBook Air ja iPadiga.  Kuid see kõik võib veel muutuda.

Selle saavutamiseks on Intel seadnud oma brändile “Intel’s Ultrabook” miinimum nõuded.
SSD ketas, 10″-12″puutetundlik* ekraan
Intel Core series protsessor,
10 tundi aku tööaega, hind alla $1000
Korpus mitte paksem kui 0.8″

Ülimalt õhuke kooslus ja loomulikult Windows 8 tarkvara kogu oma säras.

Intel hinnangul on 2012 aasta lõpuks 40% sülearvuti tarbijate turusegmendis kasutusel UltraBookid.

httpv://www.youtube.com/watch?v=t_CtmraAZCs&feature=relmfu

Üheks suureks plussiks uuel Windows 8 tarkvaral on tema üleslaadimise ja tööle minemise kiirus. Võimaldades tööd jätkata sekundi pärast, kohast kus see pooleli jäi, luues inimestele rohkem põhjuseid elust rõõmu tunda.

 

Miks on enamik kergekaalulisi sülearvuteid ebaõnnestunud? Peamine põhjusoleks nimekirjas olnud hind. Need masinad olid ja on väga kallid. Ja olles kallimad kui teised sülearvutid, nad olid vähevõimsad ja nende ehitamisel tuli tootjatel teha palju kompromisse. Tihti oli paljudel mudelitel hullem aku tööaeg kui standardsetel sülearvutitel, aeglasem protsessor, mahult väiksem kõvaketas, vähem RAM mälu, väiksemad ekraanid ja töö tegemiseks kehva resolutsioon. Vaid väike hulk inimesi võiks õigustada antud masinate kõrget hinda ja elu koos paljude kompromissidega. Seda siis hetkeni, kui tuli turule MacBook Air.

httpv://www.youtube.com/watch?v=utz8DGgIw30

Asusel ja Aceril on juba midagi, mida ette näidata, kuid loodame, et ka teised firmad liiguvad selles suunas. Mis puudutab Dell’s Adamo masinaid siis nende müüginumbrid on alla viinud aku aeg, riistvaralised omadused ja suhteliselt krõbe hind. Loodame, et erinevate tootjate sarnaste toodetega turule tulemine viib ka antud arvutite hinnad alla, tuues nad massidesse. Kes meist ei ihkaks, et me saaksime 10 tundi (keskmise kasutuse puhul) tööd teha. Võimaldades nt. hommikusest lehelugemisest kuni õhtuni vastu pidada ilma, et peaks juhtmega laua külge aheldatud olema.

Intel Corporation on x86 arhitektuuriga mikroprotsessorite tootja ja ettevõtte aastaaruande põhjal maailma suurim pooljuhtkiipide tootja. Intel toodab protsessoreid, emaplaate, kiibistikke, võrguliidese kontrollereid, mikroskeeme, välkmälusid, graafikakaardi protsessoreid ning teisi seadmeid, mis on seotud side ja arvutitega.