Green IT võitis suured riigihanked!

Green IT võitis juulis toimunud kaks suurt riigihanget. Esimene neist oli sülearvutitele ja teine lauaarvutitele. Registrite ja Infosüsteemide Keskuse eestvedamisel toimus juulis kaks suurt riigihanget, kuhu oli koondatatud erinevad Eesti riigiastused, kokku kuus. Hanke kohta võib lähemalt lugeda eelnevast uudisest.

Rääkisime väheke sellel teemal Green IT turundusjuhi Silver Lumega.

BattleIT: Milliseid masinaid sel korral müüdi ?

Toimusid 2 hanget. Sülearvuti hankes osalesime Lenovo masinatega ja seda koos ATEA’ga. Lauaarvutite hankes osalesime HP’ga ja seal oli nii seadmete, kui finantseerimislahenduse pakkujaks Green IT. Oleme HP partner ja seetõttu osalesime ise ka riistvara pakkumisel.
BattleIT: Mis tagas teie firma edu?
Edu tagas kliendi tundmine ja tema vajadustele parima pakkumise tegemine. Siinkohal tuleks kiita ka RIKi, kes on koondanud enda alla mitmed riigiasutused. See annab kliendile võimaluse oluliselt paremaks seadmehinnaks, mis moodustab hankes märkimisväärse osa. Green IT on kogu oma arvutipargi haldusteenuse pakkumisel keskendunud mitte ükskikutele asjadele (seade, liising, installeerimine jne), vaid täisteenuse pakkumisele, mis võimaldab kliendil kulusid kokku hoida ja keskenduda oma põhitegevusele.
BattleIT: Miks on arvutite rentimine parem kui soetamine?
Kui rääkida puhtalt renditeenusest (mis on üks osa Green IT arvutipargi haldusteenusest), siis on alati mõistlik liisida varasid, mille väärtus ajas väheneb. Aga nagu eelpool ka öeldud, siis ainult renditeenus ei tee iseenesest veel kedagi õnnelikuks. Oluline on, et lisaks renditeenusele saab klient hea arvuti hinna (vastavalt oma vajadustele!) ja laseb kellelgi tegeleda lihtsate, kuid aeganõudvate IT varade elutsüklit puudutavate tegevustega nagu: tarkvara installeerimine, transport, info ülekandmine ja hiljem kustutamine, ülevaade liisitud seadmetest (internetipõhine varade register), garantiijuhtumid, utiliseerimine. Kui kõik need tegevused on ühtse kuutasuga, siis tekib siin oluline väärtus ka kliendile.
BattleIT: Millised on tavapärased renditingimused?
Tavapäraselt rendime sülearvuteid 36 kuuks ja lauaarvuteid 48 kuuks. Liisingperioodi lõppu jääb jääkväärtus, milega Green IT kohustub need välja ostma. Samas on iga kliendijuhtum erinev, näiteks rendime ka uuendatud arvuteid ja siia tekivad juba teistusugused tingimused.

Green IT on 2006. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev kiirelt kasvav IT ettevõte. Kelle koduturuks on täna Baltikum. Kliendid on usaldanud meie hallata 2010 aasta lõpu seisuga üle 50 000 IT seadme koguväärtusega üle 10 miljoni euro. Kokku on Green IT-l 150 äri ja avaliku sektori klienti.

GreenIT koduleht: