Inspiratsiooniüritus TEDxTallinn ärgitab mõtlema tulevikule

18. aprillil toimub Tallinnas vabatahtlike eestvedamisel kolmas TEDxTallinna sündmus, mis tänavu keskendub tuleviku teemadele. Rahvusvaheliselt tuntud TED-konverentside eeskujul toimuv TEDxTallinn on osa maailma ühest mõjukaimast kodanikualgatusest, mis saab teoks ainult tänu kohalike huviliste entusiasmile ning soovile aidata kaasa heade ideede levikule. Üritus toob esmakordselt kokku üle 600 osaleja erinevalt elualalt, finantssektorist hariduse ja meditsiinini.

TEDxTallinna meeskonna ühe eestvedaja Jannus Jaska sõnul on TEDxTallinn sel kevadel suurem ja rahvusvahelisem kui kunagi varem: “Esimest korda teeme üritust nii suurele seltskonnale, sest varasematel aastatel pole kõik soovijad kahjuks saali mahtunud. Huviliste nälg innustavate ideede järele on meile selles suureks julgustuseks. Usun, et TEDx ürituste näol on tegu ühe Eestis kiirelt laieneva kodanikualgatusega, lisaks Tallinnale toimuvad TEDx seminarid ka Tartus ja Viljandis.“

Esmakordselt esinevad TEDxTallinnal säravad isiksused nii Eestist kui mujalt Euroopast, teiste seas teadlane Maja Göpel World Future Council`ist, Umeå disainiinstituudi rektor Anna Valtonen, ning estofiilist soome-ugri rahvaste uurija Eva Toulouze. Esinejate seas on veel mitu oma ala inspireerivat spetsialisti, korraldajad avalikustavad esinejate täieliku nimekirja aprillis.

TED-konverentse on nimetatud maailma suurimaks helgete peade kokkutulekuks. Veebis kättesaadavad TED-kõned on nüüdseks kogunud miljoneid vaatajaid üle kogu maailma ja konverentsidel tekkinud sünergia on olnud aluseks mitmetele globaalset mõõtu kampaaniatele maailma parandamiseks. Enim vaadatud TEDxTallinna kõnede esitajateks on Alar Tamming ettekandega majandusest ja kriisidest ning Tiit Ojasoo „Kuidas panna lava pöörlema?“.

Kuigi TEDxTallinna korraldatakse sõltumatult TED konverentsidest, võimaldab üritus kohaletulijatel saada osa sarnasest kogemusest, kus oma eriala silmapaistvad tegelased peavad n-ö “oma elu kõne”. Täpsem info ürituse ja registreerumise kohta www.tedxtallinn.org