Homme kell 13 – 14 on üle-Eestiline e-tund

260682_01Homme, 5. märtsil kell 13-14 viiakse läbi üle-Eestiline e-tund, mille käigus osalevad riigiasutused ja eraettevõtted tutvustavad oma elektroonilistes kanalites kasutatavaid teenuseid eesmärgiga juhtida inimeste tähelepanu nende aega ning kulusid säästvate nutikate e-teenuste olemasolule ja kasutamismugavusele. “Üle kogu riigi toimuv “e-tund” on avalöök 4. – 10. märtsini toimuvale e-teenuste nädalale, mille raames kuulutatakse välja tänavune Eesti parima e-teenuse valimise konkurss,“ ütles Kalle Arula, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitja, lisades: “Nädala kulminatsiooniks on 6. märtsil toimuv inspiratsiooniseminar “Eesti IT-tiigri järgmine hüpe”, kus räägitakse e-teenuste tulevikust, diskuteeritakse teenuste kvaliteedi ja kvantiteedi üle, tutvustatakse erinevaid võimalikke e-äri mudeleid ja ärgitatakse osalejaid uutele arendusmõtetele.”

 

“Soovime e-teenuste nädalaga tõmmata avaliku sektori, eraettevõtete kui ka kasutajate tähelepanu olemasolevate e-teenuste tutvustamisele ja konkursile esitamisele, samuti uute teenuste edasiarendamise vajadusele,” rõhutas Arula. 

Hinnanguliselt on Eestis e-teenusena kättesaadav ettevõtetele mõeldud teenustest 100% ja eraisikutele mõeldud teenustest 97%. Uuringud näitavad, et kõik teenused ei leia sihtrühmade poolt aktiivset kasutamist ja üldine teadlikkus e-teenuste olemasolust võiks olla kõrgem.

 

E-teenuste nädala raames toimuval üleriigilisel aktsioonil “e-tund” tutvustatakse inimestele võimalusi ajada riigi või erafirmadega asju e-kanaleid kasutades. Tallinna Perekonnaseisuamet soovitab kõigil, kes seda veel teinud ei ole, proovida e-teenust, mis võimaldab lapse nime sobivust interneti teel kontrollida. Maksu- ja Tolliamet aga  tutvustab e-tunni ajal teenindussaale külastavatele klientidele võimalust esitada näiteks tuludeklaratsioon elektrooniliselt.  Eesti suuremad meediaettevõtted teevad “e-tunni” ajal kõigile tasuta kättesaadavaks oma muidu tasulised internetikeskkonnad, et pakkuda lugejatele võimalust tutvuda e-kanalites avaldatava lisaväärtusega sisuga. “e-tunnil” osalevad Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Laupäevaleht LP, Maaleht, Postimees ja Äripäev.

 

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koordineerib riigi infosüsteemi arendamist ja haldamist, korraldab infoturbega seotud tegevusi ja käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente.

 

Lähem info konkursi “Eesti parim e-teenus 2013” kohta:  http://www.e-konkurss.net/2013/02/eesti-parim-e-teenus-2013-konkurss.html