TTÜ laiendab avatud õppe võimalusi

Tallinna TehnikaülikoolTallinna Tehnikaülikool reformib vastuvõttu avatud ülikooli ning laiendab tasulise täiendusõppe võimalusi, vastuvõtt avatud õppesse algab 11. märtsil ja kestab 6. septembrini.
”Käimasolev haridusreform võimaldab ülikoolidel pakkuda tasulist täiendusõpet ning vastu tulles õppurite ootustele ja täiendusõppe suurele nõudlusele pakub Tallinna Tehnikaülikool rohkem õppimisvõimalusi,” märkis Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Kalle Tammemäe.

”TTÜ täiendusõppe eeliseks on individuaalse õpingukava koostamise võimalus ja see, et täiendusõppija saab õppida endale sobivas tempos ilma üliõpilastele kehtestatud koormusnõueteta,” sõnas Tammemäe.

”Täiendusõpe on igapäevaselt töötavale inimesele pea ainsaks võimaluseks oma teadmisi töö kõrvalt täiendada, õppida uut eriala või jätkata õpinguid üliõpilaseks kandideerimata,” lausus Tammemäe.

Tallinna Tehnikaülikooli avatud õppes on võimalik õppida tasu eest TTÜ rakenduskõrghariduse-, bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe õppekavade aineid. Õppekava täitnud saavad eksternina kaitsta lõputöö. Täiendusõppurile ei laiene kõik üliõpilasele ette nähtud soodustused, näiteks võimalus võtta õppelaenu.

Lisaks avatud õppele on võimalik tasu eest TTÜ-s õppida üliõpilasena majandus- ning sotsiaalteaduskonna inglisekeelsetel magistriõppekavadel, milleks on haldusjuhtimine, õigusteadus, tehnoloogiaõigus, töö- ja organisatsioonipsühholoogia, tehnoloogia valitsemine, ärikorraldus, rahandus ja majandusanalüüs, rahvusvaheline ärikorraldus ning rahvusvahelised suhted ja Euroopa-Aasia uuringud. Vastuvõtt neile õppekavadele algab 26.06.2013.

Praegused avatud õppe täiendusõppijad jätkavad õpinguid muutusteta. TTÜ avatud ülikoolis õpib täna 698 õppurit.