Google Picasa albumid suunatakse nüüdsest Google+

picasa-logo

Google Picasa fotode jagamise teenus on olnud suurepärane platvorm fotode ja nende jagamiseks kuid tundub, et Google otsustanud selle lõpetada, kuna Picasa albumite URL-e suunatakse praegu Google+ URL-idele. See ei ole väga üllatav, kuna Google tutvustas mõningaid suuri fotofunktsioone oma sotsiaalses võrgustikus, aga seda on kurb vaadata kuidas Picasa on aeglaselt oma varasemat hiilgust kaotamas.

feat-photos

Täpsemalt, “picasaweb.google.com” URL ei vii enam kasutajaid Picasa Veebi Albumitesse vaid suunab kasutajad Google+ Fotod lehele. Selgub, et selleks, et tegelikult navigeerida Picasasse, peate sisestama “picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1”, kus ’noredirect’ käsk hoiab linki minemast Google+-i.

Jällegi, see ei ole üllatav ja me kõik peaksime valmistuma võimalikuks Picasa Veebi Albumi hääbumisele. Google on juba asendatud Picasa Google+ Fotod navigeerimisribal, kuid samas pole Picasa niikuinii hiljuti näinud suuremat kasutajate baasi, kuna enamik kasutajaid kasutab ära Yahoo Flickr platvormi, kui üldse.

Mis puudutab Picasat ja Google+ Fotosid, siis ei ole ilmselt tegu ainukese üleminekuga, mida me Google’lt lähiajal näeme. Võib panustada sellele, et ettevõte kavatseb vaikselt tappa oma Picasa Veebi Albumid, samas kehtestades tulevikus rohkem funktsioone Google+ Fotodele ja samuti tehes teenuseid tuntuks neile, kes tahavad fotosid üles laadida ja jagada.

Allikas: www.slashgear.com